Złoto to przy nich nic – najdroższe substancje świata

Mówi się, że złoto jest wiele warte. Jednak na świecie jest wiele innych substancji, które są warte dosłownie miliony. Oto najdroższe substancje świata .

1.Metamfetamina (120 $ za gram)

Znany narkotyk, związek chemiczny o silnym działaniu psychoaktywnym. Jej działanie utrzymuje się nawet 24 godziny.

2.Kokaina (220 $ za gram)

Narkotyk o bardzo silnym działaniu psychoaktywnym. Pozyskiwany z liści krasnodrzewu z And. Jej sprzedaż i posiadanie jest nielegalne we wszystkich państwach świata.

3.LSD (3 000 $ za gram)

LSD początkowo miało być lekiem o działaniu pobudzającym na układ krwionośny i oddechowy. Jednak wykazuje działanie psychodeliczne, przez co obecnie jest wykorzystywane jako narkotyk o najsilniejszym działaniu.

4.Pluton (4 000 $ za gram)

Radioaktywny metal, substancja wykorzystywana do produkcji broni. Używany jest także w energetyce jądrowej. Trzeba jednak z nim uważać, gdyż ma zabójcze działanie dla człowieka.

5.Painit (9 000 $ za gram)

Jest to pomarańczowo-brązowy kryształ, często stosowany w wyrobie drogiej biżuterii. Jego cena związana jest z jego rzadkością – obecnie znanych jest 25 miejsc jego naturalnego występowania.

6.Taaffeit (20 000 $ za gram)

Minerał naturalnie występujący jedynie na Sri Lance, Tanzanii i w Chinach. Został odkryty w 1945.

7.Tryt (30 000 $ za gram)

Jest to rzadki, promieniotwórczy izotop wodoru. Jedynie śladowo występuje w naturze jako składnik atmosfery. Jest to skutek oddziaływania gazów w promieniowaniu kosmicznym. Ma właściwości luminescencyjne – emituje własne światło.

8.Diament (55 000$ za gram)

W praktyce czysty węgiel poddany ogromnemu ciśnieniu i temperaturze. W teorii najleszy przyjaciel każdej kobiety. Mowa oczywiście o diamencie, najtwardszym materiale występującym w naturze. Zajmuje on trzecie miejsce pod względem swojej ceny.

9.Kaliforn (27 000 000$ za gram)

Pierwiastek chemiczny nie występujący w naturze. Pozyskuje się go wyłącznie w laboratorium podczas skomplikowanego procesu. Wykorzystuje się go przy prześwietlaniu samolotów i reaktorów, aby wykryć możliwe uszkodzenia.

10.Antymateria (62 500 000 000 000 000 000$ za gram)

Jest to najdroższa substancja na świecie. Niewiele o niej wiadomo, zwłaszcza że naukowcy są w stanie stworzyć jedynie śladowe ilości liczone w cząstkach.

 

Author: numer-jeden.com.pl