Aluminiowe drzwi ppoż

Dobre i funkcjonalne drzwi wejściowe powinny być z jednej strony trwałe i wytrzymałe, z drugiej zaś atrakcyjne pod względem wizualnym. Obie te cechy otrzymamy, jeśli zdecydujemy się na zakup drzwi wykonanych z aluminium. To jednak nie wszystkie mocne strony, którymi dysponują właśnie takie modele.

Zalety drzwi aluminiowych

Niektórzy uważają, że drzwi aluminiowe są zbyt drogie, zwłaszcza jeśli porównamy ich cenę z ceną modeli z pcv czy drewna. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w tym wypadku płacimy przede wszystkim za jakość i wytrzymałość. Drzwi aluminiowe są odporne na uszkodzenia i nie ulegają odkształceniom. Stanowią świetną barierę antywłamaniową, ponadto chronią przed hałasem oraz mrozem. Mają też bardzo atrakcyjny wygląd, przez co są ozdobą każdego – zwłaszcza nowoczesnego – wnętrza.

Drzwi przeciwpożarowe aluminiowe

Jeśli zależy nam dodatkowo na ochronie przed ogniem oraz dymem warto zakupić drzwi przeciwpożarowe aluminiowe. Poza wszelkimi zaletami, jakie mają drzwi z aluminium, cechuje je dodatkowo niski współczynnik przenikania ciepła oraz wysoka klasa odporności ogniowej.

 

Author: numer-jeden.com.pl