Jak dbać o skórę bezwłosych psów?

Bezwłosa odmiana chińskiego grzywacza szybko zyskuje na popularności, a różne inne bezwłose rasy, takie jak amerykański terier czy nagi pies meksykański, powoli stają się również coraz bardziej powszechne. Wielu miłośników psów, którzy mają na alergie na sierść, uważa, że bezwłosy pies jest dla nich dobrym wyborem, ponieważ te psy nie linieją tak bardzo, jak robi to większość innych.

Jednak niektórzy ludzie, którzy lubią wygląd bezwłosych psów, odkładają myśl o posiadaniu jednego z obawy, że będą one trudniejsze w utrzymaniu lub bardziej podatne na problemy skórne niż inne rasy psów https://petportal.pl/livestyle/. Chociaż prawdą jest, że pielęgnacja skóry bezwłosego psa różni się raczej od opieki nad psem z sierścią, niekoniecznie musi być trudniejsza sama w sobie, a pod pewnymi względami może być łatwiejsza.

Kąpiel i pielęgnacja skóry

Podczas gdy psy z sierścią wymagają szczotkowania i pielęgnacji, psy bezwłose wymagają raczej innego schematu pielęgnacji skóry. Brak warstwy ochronnego futra na skórze oznacza, że bezwłosy pies może być bardziej się brudzić, a także wchłaniać zanieczyszczenia i toksyny przez skórę. Bezwłose psy należy regularnie kąpać, aby usunąć brud, tłuszcz i nagromadzone martwe komórki skóry. Może to przybrać formę rzeczywistej kąpieli lub prysznica lub czyszczenie psa za pomocą gąbki. Uważaj, aby używać bardzo łagodnego szamponu o neutralnym pH, aby uniknąć podrażnienia skóry psa.

 

Author: numer-jeden.com.pl