Numer Jeden - Serwis Finansowy
Numer Jeden Finanse

Ubezpieczenia samochodu - sprawdzone i tanie oc

UBEZPIECZENIA MAJĄTKOWE I OSOBOWE - MĄDRY POLAK PRZED SZKODĄ

Ubezpieczenia - Gdzie najtaniejUbezpieczenia w dzisiejszych czasach są absolutną koniecznością. Zdaje sobie z tego sprawę każdy posiadacz samochodu, jednakże, nie tylko samochód można otoczyć ochroną. Praktycznie ochroną ubezpieczeniową może zostać otoczony zarówno nasz majątek, jak i nasze życie i zdrowie. Najważniejsze jednak by uświadomić sobie, jak ważne jest posiadanie ubezpieczenia. Jak istotną kwestią jest zabezpieczenie siebie, swojej rodziny przed różnego rodzaju szkodami. Każdy z nas musi przyznać, że prawdą życiową jest to, że nie szczęścia chodzą po ludziach. Przyjrzyjmy się więc po krótce każdej opcji ubezpieczeniowej ze szczególnym uwzględnieniem jej znaczenia.

Ubezpieczenia majątkowe

Ubezpieczenie samochodu - Sprawdzone i tanie OC

Najbardziej popularnym ubezpieczeniem majątkowym jest ubezpieczenie samochodu. Jesteśmy zobowiązani do jego wykupienia, ale nie tylko to decyduje o jego popularności. Zakres ubezpieczenia pokrywa koszty związane z odpowiedzialnością cywilną, nieszczęśliwymi wypadkami, a casco zabezpiecza nas przed utratą auta. Nie chcielibyśmy by skradziono nam samochód. Mamy jednak świadomość, że może się to zdarzyć, dlatego, zabezpieczamy się na tę okoliczność. Ponadto, mamy też świadomość, że mogą się zdarzyć na drodze różne sytuacje. Możemy mieć stłuczkę lub poważniejszy wypadek. Zniszczeniu ulegnie nasze auto, a jego naprawa jest kosztowna i na pewno poważnie obciąży budżet domowy. To kolejny powód dla którego ubezpieczenia samochodów są tak popularne. To właśnie ubezpieczyciel pokryje koszty naprawy auta, a my nawet nie odczujemy tego, że było ono w warsztacie. Do tego, oczywiście nie można zapomnieć o ubezpieczeniu od odpowiedzialności. Jego posiadanie, chroni nas, w przypadku kolizji spowodowanej z naszej winy, przed finansową odpowiedzialnością w sytuacji, gdyby pokrzywdzony w kolizji pozwał nas do sądu. Wiemy, że każda z tych sytuacji może się zdarzyć, zabezpieczamy się więc przed ich skutkami. Warto również powiedzieć o pakiecie Assistance, który oferowany jest obecnie przez większość firm ubezpieczeniowych. Jego zakres jest różny, ale obejmuje zazwyczaj holowanie, dowiezienie paliwa i inne usługi, jak wspomniano zależne od ubezpieczyciela. Oczywiście, koszt i zakres ochrony jest różny, zależnie od firmy i wyboru dokonać powinniśmy kierując się zarówno ofertą, jak i możliwymi zniżkami, czy zakresem świadczonych usług. Bardzo dobrze spośród towarzystw ubezpieczeniowych prezentuje się tutaj oferta Libery Direct.

Liberty Direct - Ubezpieczenie samochodu OC i AC

Liberty Direct ubezpieczenie OC i AC

Ubezpieczenie przez Internet w Liberty Direct to nie tylko korzystna cena. W cenie OC ubezpieczyciel oferuje również ubezpieczenie Mini Assistance, które obejmuje pomoc serwisową, w tym naprawę pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu ubezpieczonego oraz poszkodowanego. OC i AC do 30% taniej. Najszerszy na rynku pakiet usług w ramach Premium Assistance, przeniesienie zniżek z OC i AC za bezszkodową jazdę.

Sprawdzone ubezpieczenie w lepszej cenie OC z Mini Assistance gratis.

 
Allianz Direct - Ubezpieczenia komunikacyjne OC i AC

Dlaczego warto wybrać ubezpieczenie komunikacyjne w Allianz Direct?

Allianz Direct w wygodnych pakietach oferuje ubezpieczenia OC i AC wraz z bezpłatnymi usługami Car Assistance, ubezpieczeniem od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków, a także Ochrony Prawnej, która zapewni kierowcom refundację kosztów sporów prawnych związanych z ruchem drogowym, jak i ubezpieczonym pojazdem.

Promocja! Ubezpieczenie samochodu w pomocyjnej cenie OC i AC nawet o 50% taniej.

 

Ubezpieczenie mieszkania

Innym rodzajem ubezpieczeń majątkowychubezpieczenia mieszkania. Dlaczego się na nie decydujemy? Mamy ładny, wykończony, wyremontowany dom czy mieszkanie. Cieszymy się własnym kątem i chcemy, żeby ten stan nie zmienił się wcale. Tymczasem, sąsiad z góry może zapomnieć o pralce i tym samym zaleje nam całe mieszkanie. Sąsiad z piętra, zapomni o żelazku i dzięki temu nasze mieszkanie spłonie. W najgorszym wypadku, zostaniemy bez dachu nad głową, w nieco lepszych okolicznościach, nasze gniazdko będzie wymagało gruntownego remontu. Skąd wziąć środki na taki remont? Jak ogarnąć wszystkie wydatki, wraz z tymi, które jeszcze niespodziewanie na nas spadły. Rozwiązaniem okazuje się ubezpieczenie mieszkania. Wspólnie z agentem możemy określić zakres ubezpieczenia i wyszczególnić szkody, które miałby pokryć zakład. Oczywiście, nie wszystkie rozwiązania można negocjować, ale na pewno, jakaś część podlega wspólnym ustaleniom. W takiej sytuacji, po ocenie rzeczoznawcy otrzymujemy z ubezpieczalni odszkodowanie, które pokryć ma w całości wyrządzone szkody. Możemy zatem zakupić materiały do remontu i zatrudnić odpowiednią ekipę, która nam ten remont wykona. Domowy budżet w żaden sposób tego nie odczuje, nasz miesięczny portfel będzie taki sam, a mieszkanie naprawione, odremontowane, odświeżone i przede wszystkim znów czyste i nadające się do zamieszkania. Wartość i znaczenie ubezpieczenia nie podlegają więc żadnej dyskusji. Dostrzegamy wartość takiej inwestycji i rozumiemy jej sens.

Ubezpieczenia osobowe

Ubezpieczenia na życie i zdrowie

Dość specyficzną formą ubezpieczeń osobowychubezpieczenia na życie i zdrowie. Niestety, nadal mało popularne, jednakże bardzo ważne i istotne. Przede wszystkim, warto wiedzieć, że ubezpieczenia na życie i zdrowie dzielą się na dwie zasadnicze grupy. Ubezpieczenia na zdrowie i ubezpieczenia na życie.

Ubezpieczenie na życie

Jego istota polega na tym, że w razie naszej śmierci, na skutek choroby lub nieszczęśliwego wypadku, uposażeni przez nas otrzymają od firmy ubezpieczeniowej świadczenie z tytułu naszego zgonu. Jakie to ma znaczenie? Istotne, wyobraźmy sobie, że ginie młody mężczyzna w sile wieku, mający swoją rodzinę i kredyt. W chwili jego śmierci, jego żona pozostaje z kredytem sama, do tego dochodzi samodzielne utrzymanie mieszkania i dzieci. Czasem, taka sytuacja jest finansowo nie możliwa do załatwienia. Wydatki przekraczają dochody i rodzina, poza oczywistą i najważniejszą stratą bliskiego, staje również w obliczu tragedii finansowej. Tymczasem, ubezpieczenie, dobrze wyliczone, pokryłoby koszty kredytu i zabezpieczyło by rodzinę przynajmniej na jakiś okres czasu. Dałoby to żonie, a wówczas to już właściwie wdowie, czas na przywyknięcie do nowej sytuacji, ułożenie życia na nowo i nową organizację zarówno czasu, jak i pracy. Na pewno nasza rodzina doceniłaby w takiej chwili słuszność decyzji o ubezpieczeniu swojego życia.

Ubezpieczenie zdrowia

To nieco inna forma ubezpieczenia, gdyż świadczenie przeznaczone jest głównie na walkę z chorobą i utrzymanie stałego poziomu życia. Znów warto sobie wyobrazić prosta sytuację. W czasie rutynowych badań okazuje się, że zapadliśmy na jedną z poważniejszych chorób. Czy to nowotwór, czy niewydolność jakiegoś narządu. Okazuje się, że leczenie państwowe jest czasochłonne, a dla skuteczności procesu leczenia istotny jest czas. Jednakże ten czas zaoszczędzilibyśmy korzystając z prywatnej, płatnej praktyki. Brak kolejek, dostępność aparatury, jej nowoczesność, to przemawia za prywatną służbą zdrowia. Skąd jednakże wziąć pieniądze na badania, na wizyty i wszelkie dojazdy, skoro prywatna opieka jest naprawdę kosztowna. Otóż, z pomocą przychodzi tu ubezpieczenie na zdrowie. Posiadanie zabezpieczenia pozwala na pokrycie kosztów leczenia, dojazdów do placówek medycznych, czy dokładną i skrupulatną diagnostykę. Do tego, jeżeli mamy dopasowane ubezpieczenie do naszych faktycznych potrzeb, fakt, że jesteśmy w trakcie leczenia i mamy ograniczone dochody, nijak nie wpłynie na poziom naszego życia. Świadczenie w pełni pokryje koszty nie tylko leczenia, ale również utrzymania i bieżących wydatków. W świetle przedstawionych faktów, chyba warto jest zastanowić się nad poszukaniem dla siebie jak najlepszego ubezpieczenia na życie.

Ubezpieczenie turystyczne

To również wersja ubezpieczenia osobowego, jednakże chroni nasze życie i zdrowie w bardzo wąskim zakresie. Mianowicie, precyzyjnie określony jest czas trwania ochrony, jest on zazwyczaj bardzo krótki. Dokładnie określony jest zasięg ubezpieczenia, a więc, kraje czy miejsca, w jakich jesteśmy objęci ochroną i bardzo szczegółowy jest zakres ochrony. Głównie dotyczy nieszczęśliwych wypadków i wypadków komunikacyjnych. Ewentualny pobyt w szpitalu czy zabieg mogą zostać pokryte ze świadczenia ubezpieczeniowego, jeżeli nastąpiły na skutek nieszczęśliwego wypadku lub wypadku komunikacyjnego. Warto pamiętać o ubezpieczeniu turystycznym, zwłaszcza gdy wybieramy się na wycieczkę zagraniczną. Wówczas może się ono okazać naprawdę doskonałym rozwiązaniem na podjęcie natychmiastowego leczenia.

Ubezpieczenia Forum finansowe - ubezpieczenia ››

UBEZPIECZENIA


Copyright © 2009-2017 Numer Jeden Finanse
RSS | Newsletter | Linki | Mapa | Kontakt