Numer Jeden - Serwis Finansowy
Numer Jeden Finanse

Tych banków nie lubimy najbardziej

Internauci najbardziej nie lubią banków Raiffeisen, BPH i Eurobanku. Przychylną opinię mają o Getin, Allianz i Deutsche Banku - wynika z badań przeprowadzonych przez firmę Expandi. Część banków, dbając o swój wizerunek, wynajmuje jednak internetowych klakierów.

Expandi jak co miesiąc przygotowała raport na temat tego, co internauci myślą o bankach. Przeanalizowano komentarze i opinie na forach internetowych dotyczących 21 z nich - w sumie 243 źródła i ponad 45 tys. wpisów, z których wybrano niecałe 15 tys. do ostatecznej analizy.

Co pokazały badania? Oczywiście częściej krytykujemy niż chwalimy banki. We wrześniu 33 proc. opinii było negatywnych, przy zaledwie 18 proc. pozytywnych, pozostałe wpisy były neutralne.

Dużo większe zaskoczenie dotyczy tego, kogo internauci nie lubią. Najwięcej negatywnych opinii zbiera Raiffeisen (59,5 proc.), BPH (49,7 proc.) oraz Eurobank (46,6 proc.). Dziwi szczególnie niechlubne pierwsze miejsce tego pierwszego, który nie miał dotąd większych kłopotów z internetowymi akcjami typu "nabici w mBank" - pomimo że podobnie jak BRE Bank także nie obniżał oprocentowania kredytów wraz ze spadkiem stóp procentowych.

Pozytywnie internauci piszą o Getin Noble Bank (34,4 proc.), Allianz Banku (33,3 proc.) oraz Deutsche Banku (27,78 proc.). Do części wpisów Getinu mamy zastrzeżenia - mówi Paweł Potoczny, autor raportu. Pod koniec września nastąpił nagły wysyp dużej ilości bardzo pozytywnych komentarzy. To najprawdopodobniej sami bankowcy lub firma przez nich wynajęta zadbała o pozytywny wizerunek - tłumaczy ekspert.

Jak w tym zestawieniu prezentuje się największy polski bank? PKO BP ma bardzo dużą dysproporcję pomiędzy pozytywnymi a negatywnymi opiniami. Tych pierwszych jest zaledwie 12 proc., nieprzychylnych blisko 40 proc. Więcej pozytywnych niż negatywnych opinie bank ma we wpisach internautów dotyczących kredytów hipotecznych. Podobnie jest z pożyczkami i bezpieczeństwem.

Expandi sprawdził także, na co najczęściej narzekamy. Główną przyczyną negatywnych opinii jest obsługa (51 proc.), kredyty (36 proc.) oraz karty zbliżeniowe (29 proc.). Dziwi szczególnie ta ostatnia pozycja, bo to nowość na polskim rynku. Być może część klientów, biorąc z banku zbliżeniówkę, nie wiedziało do końca, jak ta karta działa. Osobną kategorią jest wizerunek banku. Co czwarta opinia dotyczy właśnie tej kwestii, a co druga jest negatywna. Chwalimy natomiast konta oszczędnościowe, bezpieczeństwo oraz kredyty hipoteczne, o których obiegowa opinia jest jak najbardziej negatywna.

W kategorii kredytów hipotecznych nie dziwią już natomiast banki, na które narzekają internauci. Akcje organizowane przez klientów mBanku sprawiły, że internauci nadal nie dają za wygraną i odgryzają się w internecie. Dużo krytycznych opinii dotyczy też kredytów proponowanych przez Raiffesen Bank.

Sebastian Ogórek

Chmurka tagów « powrót | drukuj
pierwsze dotyczy internauci raiffeisen pozytywnych były eurobank zaledwie wpisy lubią większe dużo pozostałe zaskoczenie banków niechlubne opinii negatywnych ranking kont dobry kredyt szczególnie expandi porównywarka finansowa najwięcej neutralne oraz dziwi internetowych kogo zbiera
Komentarze
Napisz komentarz
Nie dodano jeszcze komentarzy. Dodaj nowy komentarz.
Imię / imię i nazwisko E-mail
Komentarz

Aby zapobiec spam-botom, proszę spojrzeć na wygenerowany kod i wpisać go w pole tekstowe. Jeżeli kod będzie się zgadzał, wiadomość zostanie wysłana.

© ArtiTok v 1.1

Nie możesz odczytać? Odśwież!

»

WYBRANE ARTYKUŁY

Zmiany w emeryturach nie będą korzystne Zmiany w emeryturach nie będą korzystne
Produkty strukturyzowane - 24 szanse na zysk Produkty strukturyzowane - 24 szanse na zysk
Kredyt za SMS'a - Kredyt przez internet lub... Kredyt za SMS'a - Kredyt przez internet lub...
Mieszkanie na dom zamienię - dobre wiadomości na... Mieszkanie na dom zamienię - dobre wiadomości na...
Otwarte fundusze emerytalne - Godna emerytura Otwarte fundusze emerytalne - Godna emerytura

ON-LINE

Copyright © 2009-2017 Numer Jeden Finanse
RSS | Newsletter | Linki | Mapa | Kontakt