Numer Jeden - Serwis Finansowy
Numer Jeden Finanse
zwiń / rozwiń

RANKING KONT OSZCZĘDNOŚCIOWYCH

RANKING KONT BANKOWYCH - JAKIE konto oszczędnościowe WYBRAĆ W 2017 ROKU

KONTA OSZCZĘDNOŚCIOWE

Ranking internetowych kont bankowych gromadzi informacje świata finansów w segmencie kont oszczędnościowych. Został on stworzony na podstawie opinii klientów banków, ich komentarzy oraz średniej oceny świadczonych usług. Żadna organizacja ani instytucja finansowa nie mają wpływu na przedstawione tu dane oraz nie posiadają możliwości ich regulacji. Dzięki przejrzystym kryteriom oceny, istnieje realna szansa wybrania najlepszej oferty na rynku wśród usług bankowych w kategorii konta oszczędnościowe. Ranking stanowi nieocenione źródło informacji i pomocy dla osób poszukujących optymalnego rozwiązania i chcących dokonać świadomego wyboru konta. Ponad to stwarza równocześnie możliwość rzetelnej oceny banku oraz oferowanych przez niego usług.

Głównym zadaniem rankingu jest przedstawienie wiarygodnych i rzetelnych danych na temat internetowych kont bankowych - kont oszczędnościowych. Ponad to na bieżąco dostarczane są ważne informacje z zakresu promocji i nowości w sektorze usług finansowych, a przede wszystkim o aktualnej ofercie rynkowej. Istnieje również możliwość łatwego porównywania ze sobą kont, dzięki czemu dowiemy się chociażby, gdzie prowadzenie rachunku bankowego jest najtańsze oraz który bank może pochwalić się największą liczbą nowo otwieranych kont osobistych.

Bez wątpienia należy podkreślić fakt, że ogromny wpływ na przedstawione w zestawieniu dane mają opinie i komentarze zwykłych użytkowników kont osobistych. Do nich kierowana jest oferta banków i to właśnie oni jako odbiorcy usług najlepiej określą ich jakość, dlatego też warto na stronach rankingu oddać swój głos.

Banki i konta bankowe, które podlegają ocenie

W rankingu klasyfikowane są wszystkie podmioty finansowe funkcjonujące na terenie naszego kraju, które chcą uczestniczyć w rankingu. Szczególna uwaga skupiona jest jednak na placówkach umożliwiających zarządzenie kontem za pośrednictwem internetu. Jak wynika z analizy opinii społeczeństwa, w dobie postępu technologicznego, możliwość dysponowania zgromadzonymi środkami pieniężnymi przez całą dobę oraz z dowolnego miejsca na świecie powinna być standardem na rynku usług finansowych. Ocenie podlegają oferty prowadzenia kont bankowych przez następujące podmioty: mBank - pierwszy internetowy bank w Polsce, kolejny Inteligo, ING Bank Śląski, Bank Millennium, Citi Handlowy, MultiBank, Bank Zachodni WBK, Credit Agricole, Alior Bank, Alior Sync, Toyota Bank, Deutsche Bank, Raiffeisen Bank, Bank Pocztowy, PKO BP oraz inne banki świadczące swoje usługi w Polsce.

GŁOSOWANIE KLIENTÓW
ZESTAWIENIE i PORÓWNANIE

BIEŻĄCE WYNIKI DLA KONT OSZCZĘDNOŚCIOWYCH (stan na 23-09-2017)

W Wielkim Rankingu Banków, w kategorii Internetowe Konta Bankowe - Konta Oszczędnościowe najbardziej popularne, co ważne najwyżej przez Klientów oceniane i polecane są:

1. Konto Oszczędnościowe Deutsche Bank - Średnia z całości 43.13 %.

Liczba ocen: 3, średnia ocena użytkowników: 7.33 / 10.

2. Konto Oszczędnościowe mBank - Średnia z całości 25.49 %.

Liczba ocen: 3, średnia ocena użytkowników: 4.33 / 10.

3. Konto Oszczędnościowe Citi Handlowy - Średnia z całości 15.68 %.

Liczba ocen: 1, średnia ocena użytkowników: 8.00 / 10.

Pozostałe z ocenionych kont oszczędnościowych to 15.7 % z całości.

TOP 3 - ŚREDNIA Z CAŁOŚCI
NAJWYŻSZA OCENA
Dobry Wybór!
Internetowe
Konto Oszczędnościowe.
Dobry Wybór!
 

RANKING KONT OSZCZĘDNOŚCIOWYCH

  mBank Deutsche Bank Citi Handlowy  
     
         
 

mBank

2 MIEJSCE

Deutsche Bank

1 MIEJSCE

Citi Handlowy

3 MIEJSCE
 
 

Niżej prezentujemy więcej banków biorących udział w rywalizacji o miejsce na podnium rankingu. Wykres obrazujący polecane konta oszczędnościowe - na podstawie oceny użytkowników serwisu i wykres najchętniej wybieranych kont oszczędnościowych.

Konta Oszczędnościowe - Średnia z ocen użytkowników serwisu
Ranking kont oszczędnościowych - Konta polecane
Kolejność wyświetlenia banków w legendzie wykresu może być różna od kolejności w bieżących wynikach. Dotyczy kont, dla których średnia z całości jest sobie równa. Wykres aktualizowany na bieżąco na podstawie oceny użytkowników serwisu (komentarze i opinia poniżej).
Konta Oszczędnościowe - Najchętniej wybierane konta
Ranking kont oszczędnościowych - Konta najchętniej wybierane
Wykres aktualizowany i generowany raz w miesiącu.

Oprocentowanie kont oszczędnościowych jest tak samo atrakcyjne, jak lokat bankowych, a dostęp do oszczędności nieograniczony. Wielką zaletą kont oszczędnościowych jest wysokie oprocentowanie w stosunku nie tylko do standardowych rachunków, ale i lokat bankowych. Konto jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które posiadają nadwyżki finansowe i chcą je korzystnie lokować nie zamrażając jednak oszczędności na ściśle określony czas. W ten sposób mogą gromadzić pieniądze na wakacje, remonty lub przechować większe kwoty na przyszłe inwestycje, gdy nadejdzie na to odpowiednia pora.

Tabela oprocentowania, opłat i prowizji
Bank Nazwa konta Oprocentowanie Kapitalizacja
Deutsche Bank dbNET Konto Oszczędnościowe (oprocentowanie, opłaty) 6% dzienna
Bank Millennium Konto Oszczędnościowe (dokumenty / oproc., opłaty) 4% (5%) miesięczna
mBank eMAX plus (oprocentowanie, opłaty i prowizje) 3,50% - 5% miesięczna
Inteligo Rachunek oszczędnościowy oprocentowanie .pdf, opłaty .pdf 3,10% - 4,20% miesięczna
Citi Handlowy Konto SuperOszczędnościowe (oprocentowanie) 3,20% - 4.04% miesięczna
MultiBank MultiMax (oprocentowanie, opłaty) 3% - 4% miesięczna
Bank Pocztowy Konto oszczędnościowe oprocentowanie .pdf, opłaty .pdf 3% miesięczna
Noble Bank Nie dostępne on-line 2% miesięczna

Konto oszczędnościowe w najprostszy sposób można zdefiniować jako konto, które posiada podwyższone oprocentowanie, umożliwiając tym samym uzyskanie dodatkowego przychodu z ulokowanych pieniędzy. Taki typ konta umożliwia wpłacanie bądź pobieranie pieniędzy z konta, bez ryzyka utraty procentu nałożonego na konto. Konto oszczędnościowe umożliwia Ci zarabianie na posiadanych przez Ciebie środkach pieniężnych.

Decydując się na otworzenie konta oszczędnościowego warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Pozornie wybór może wydawać się prosty - najlepsze konto oszczędnościowe to to, które oferuje najwyższe oprocentowanie. Poza oprocentowaniem trzeba jednak przyjrzeć się następującym szczegółom:

  • Oprocentowanie - częstą praktyką wśród polskich banków jest zmiana oprocentowania kont oszczędnościowych w zależności od kwoty wpłaconych pieniędzy.
  • Kapitalizacja odsetek - standardem na rynku jest dopisywanie odsetek co miesiąc, ale zwykle bardziej atrakcyjna jest kapitalizacja dzienna. Dzieje się tak, ponieważ pozwala ona zarobić więcej, dzięki większej kwocie pracującej na rachunku. W przypadku dziennej kapitalizacji możemy uniknąć też pomniejszania zysku o podatek od zysków kapitałowych, tzw. podatek Belki.
  • Wypłaty oraz przelewy - zasady wypłacania pieniędzy z kont oszczędnościowych są mocno zróżnicowane w poszczególnych bankach. Na koszty przelewów, czy wypłat szczególną uwagę powinni zwrócić wszyscy ci, którzy zamierzają często korzystać z konta oszczędnościowego, gdyż już kilka wypłat w miesiącu może przewyższyć nasz cały zysk zarobiony na odsetkach.
  • Opłaty i inne - z opłatami musimy się zapoznać w tabelach opłat i prowizji. Wybierając konto oszczędnościowe warto zwrócić uwagę, czy bank nie wymaga również dodatkowo założenia konta osobistego.

Przede wszystkim konto oszczędnościowe najczęściej jest dodatkowym kontem dodawanym do konta osobistego, dlatego dobrze jest przed wybraniem konta oszczednościowego sprawdzić szczegóły ofery i zapoznać się z nie tylko z oprocentowaniem, ale opłatami i prowizją pobieranymi na obu kontach (jeśli jest wymagane posiadanie konta osobistego ROR). Pomoże nam to w ustaleniu warunków korzystania z konta i porówaniu usług przy określonych założeniach tak, aby koszt użytkowania nie był większy niż realny zysk na koncie oszczędnościowym. W zależności od sposobu użytkowania konta może się okazać, że bradziej opłacalne i zyskowne jest bezpłatne konto z miesięczną kapitalizacją odsetek (brak opłat za otwarcie i prowadzenie konta, darmowe wpłaty i wypłaty, darmowe przelewy) niż wyżej oprocentowane konto z kapitalizacją dzienną. Oprocentowanie konta oszczędnościowego jest oprocentowaniem zmiennym i może być zmienione w każdym momencie przez bank, dlatego korzystając z oferty promocyjnej sprawdĽ, jakie jest standardowe oprocentowanie konta oszczędnościowego.

Kolejna wspomniana wyżej różnica w kontach oszczędnościowych to sposób kapitalizacji odsetek, czyli to kiedy są odsetki dopisywane do konta oszczędnościowego. A im częściej tym lepiej - szybciej przyrastają wówczas pieniądze na koncie oszczędnościowym, kolejne odsetki są naliczane bowiem od coraz wyższego salda. Jeśli więc mamy do wyboru dwa identycznie oprocentowane konta oszczędnościowe i podobne warunki korzystania z konta (opłaty i prowizje), wybierz to konto oszczędnościowe, w którym kapitalizacja odsetek będzie się odbywała częściej - najlepiej codziennie.

Tak też i najbardziej popularne są obecnie konta oszczędnościowe z dzienną kapitalizacją odsetek, konta te dają zwykle większy zysk od kont oszczędnościowych z kapitalizacją miesięczną. Spośród kont z kapitalizacją miesięczną atrakcyjne są konta w banku: Citi Handlowy, Bank Millennium, Inteligo i najchętniej z nich wybierane konto mBanku.

Od dłuższego czasu oprocentowanie rachunków oszczędnościowych nieznacznie odbiega od lokat bankowych, konta oszczędnościowe uchodzą za najwyżej oprocentowane produkty finansowe. I rzeczywiście bywa i tak, że banki promując konta oszczędnościowe oferują wyższe ich oprocentowanie niż oprocentowanie na lokacie.

ZESTAWIENIE I PORÓWNANIE KONT OSZCZĘDNOŚCIOWYCH

Zestawienie banków - Porównanie internetowych kont oszczędnościowych ››

Komentarze, opinia i ocena klientów - konta oszczędnościowe
Banki istnieją dla ludzi a nie odwrotnie, dlatego też ważne jest aby jakość świadczonych przez nich usług kształtowała się na wysokim poziomie. Ranking powinien wyłonić najbardziej atrakcyjne konta bankowe oraz liderów bankowości elektronicznej. Oczekiwanych jest więc tutaj wiele pozytywnych opinii. W naszym interesie jest też, aby zmotywować banki do doskonalenia i ciągłego ulepszania swojej oferty. Jeśli posiadasz konto w banku i jest nim konto oszczędnościowe, wyraź swoją opinię na jego temat i poleć nam swój bank. Otrzymasz gwarancję, że oddany przez Ciebie głos będzie miał znaczący wpływ na kształtowanie się rankingu.
Darmowe konto internetowe dbNet
Deutsche Bank - Oceniono na: 9/10, Średnia: 7.33
Konto oszczędnościowe: Deutsche Bank
Urszula ocenił/a na: 9/10
Średnia ocena: 7.33
Liczba ocen: 3
Powiem szczerze, że darmowe konto dbNet to dla mnie strzał w 10! Zacznę od początku - założyłam konto nie będąc w Banku i nie ruszając się z domu - wszystko via mail: żadnych kolejek, naciągania na kredyty itd.... Środki na bliźniaczym koncie oszczędnościowym rosną o całkiem solidny procent, ale zawsze mogę je w każdej chwili wybrać (wprawdzie tylko raz w miesiącu bez prowizji, ale zawsze smile) Panel użytkownika jest niezmiernie przyjazny i przewidywalny - doskonale się na nim pracuje. Przelewy są za darmo, podobnie jak wypłaty z bankomatów w całym kraju! Nigdy nie korzystałam z mBanku ani inteligo i przyznaję nie znam ich oferty, ale dla mnie DBNET to jest doskonały instrument finansowy - łatwy, wygodny i niezmiernie tani w obsłudze. Polecam biggrin
#1: ~Urszula | 02-12-2013, 16:19 komentowano: Deutsche Bank, konto oszczędnościowe
Re: mBank
mBank - Oceniono na: 0/10, Średnia: 4.33
Konto oszczędnościowe: mBank
kocik ocenił/a na: 0/10
Średnia ocena: 4.33
Liczba ocen: 3
Mbankowi Nie: jakieś bajdy piszesz, jakbyś nie wiedział/a co wymyślić na mBank, ponad to czy mowa tutaj o kontach walutowych.
#2: ~kocik | 27-11-2013, 23:33 komentowano: mBank, konto oszczędnościowe
Uwaga na mbank, nie informuje klienta o zmianach!
mBank - Oceniono na: 1/10, Średnia: 4.33
Konto oszczędnościowe: mBank
Mbankowi Nie ocenił/a na: 1/10
Średnia ocena: 4.33
Liczba ocen: 3
Witam,

Moja znajoma miała ciekawą przygodę, jak się potem okazało na facebooku mbanku inni też. mbank wprowadził opłatę za konta walutowe nie informując jej o tym, umieścił tylko gdzieś w swoim serwisie informację w aktualnościach. Dowiedziała się dopiero z wyciągu. Nie wysłali maila ani żadnej informacji reklamowała to potem, jednak oni uważają, że takie "banksterskie sztuczki" to normalność.. Dziwnym przypadkiem 22.11 pojawiła się pierwsza informacja o zmianie opłat w postaci powiadomienia, mbank widać ma taką mozliwość, jednak gdy wprowadzał opłaty, to nie chciał tego zrobić!

Moja rada zakładajcie konta w mbanku, a nigdy nie będzie wiedzieli, kiedy wprowadzają opłatęyi jakie zmiany, chyba, że będziecie codziennie przeglądać cały serwis!
#3: ~Mbankowi Nie | 26-11-2013, 12:33 komentowano: mBank, konto oszczędnościowe
Deutsche Bank
Deutsche Bank - Oceniono na: 3/10, Średnia: 7.33
Konto oszczędnościowe: Deutsche Bank
Marcin Nowak ocenił/a na: 3/10
Średnia ocena: 7.33
Liczba ocen: 3
Szkoda, że nie wspomniano o tym, że Deutsche Bank posiada obowiązek posiadania zwykłego konta osobistego, aby móc skorzystać z oferty konta oszczędnościowego - to w mojej ocenie go przekreśla od razu.

Alior bank jako chyba jedyny oferuje największe oprocentowanie - 4,35% w skali roku na koncie oszczędnościowym bez żadnych kruczków i innych wymagań.
#4: ~Marcin Nowak | 25-11-2012, 18:47 komentowano: Deutsche Bank, konto oszczędnościowe
Nowe konto
Bank Millennium - Oceniono na: 8/10, Średnia: 8.00
Konto oszczędnościowe: Bank Millennium
Leszek ocenił/a na: 8/10
Średnia ocena: 8.00
Liczba ocen: 1
Miałem konto w Millennim, mam też w Polbanku i szukam lepszego.
Strona Polbanku słaba o jakości zapomnij. Plus to oprocentowanie. Minusów w porównaniu do innego konta więcej, beznadziejny dostęp do konta przez internet.
#5: ~Leszek | 15-01-2011, 14:14 komentowano: Bank Millennium, konto oszczędnościowe
Oprocentowanie szybko zmienne?
Inny - Oceniono na: 0/10, Średnia: brak
Konto oszczędnościowe: Inny
krycha ocenił/a na: 0/10
Średnia ocena: brak
Liczba ocen: 0
Zastanawia mnie Polbank.
Jeszcze niedawno oprocentowanie było na ponad 5%, teraz już 4,75%?
Najbardziej stabilne chyba jest w Toyota, bez spadku 5%, ale podatek też mnie zastanawia.
#6: ~krycha | 16-12-2010, 15:39 komentowano: Inny, konto oszczędnościowe
Alternatywy 4
Deutsche Bank - Oceniono na: 10/10, Średnia: 7.33
Konto oszczędnościowe: Deutsche Bank
Karol ocenił/a na: 10/10
Średnia ocena: 7.33
Liczba ocen: 3
Dla mnie wygląda to tak, że każdy bank na czymś chce zarabiać. Jeśli daje duże oprocentowanie z dzienną kapitalizacją itp. to bierze dużo za każdy przelew itd.
Jest mi potrzebne konto, które nie będzie służyło tylko jako lokata, na którym wbrew temu co piszą, że środki na takim koncie nie są zamrożone faktycznie niestety, ale są. Każda operacja, przelew kosztuje tyle, że nie opłaca się ruszać pieniędzy, tylko trzeba je trzymać na takim koncie jak na lokacie.
Także moją alternatywą konta oszczędnościowego jest dbNet, z którym nie ma problemu w Internecie i oprocentowanie jest atrakcyjne. Mogę też robić przelewy kiedy chcę są darmowe.
Odpowiada mi taki układ np. dla handlu i zakupów na aukcjach Allegro. Pieniądze na koncie pracują, są oprocentowane i mogę kupować, sprzedawać, robić przelewy bez limitu.
I o to chodzi. Jest OK.
#7: ~Karol | 11-11-2010, 10:52 komentowano: Deutsche Bank, konto oszczędnościowe
mBank, czy napewno???
mBank - Oceniono na: 3/10, Średnia: 4.33
Konto oszczędnościowe: mBank
Sylwester ocenił/a na: 3/10
Średnia ocena: 4.33
Liczba ocen: 3
W związku z wprowadzoną lichwiarską opłatą za więcej niż jeden przelew z konta eMax plus na ekonto (które nie jest oprocentowane w odróżnieniu od eMax plus) bardzo mnie do siebie zrazili. Moim zdaniem za jeden przelew który zresztą sam robię opłata 5 zł to stanowczo za wiele.
Pozdrawiam.
#8: ~Sylwester | 27-07-2010, 22:01 komentowano: mBank, konto oszczędnościowe
Citi Handlowy
Citi Handlowy - Oceniono na: 8/10, Średnia: 8.00
Konto oszczędnościowe: Citi Handlowy
Arti ocenił/a na: 8/10
Średnia ocena: 8.00
Liczba ocen: 1
Citi Handlowy, ma bardzo ciekawą ofertę na Koncie Oszczednościowym 4,04% i wypłacasz gotówkę, kiedy chcesz bez utraty odsetek oraz na Koncie SuperOszczędnościowym 6,06% odsetki naliczane są w miesiącach, w których nie wypłacasz pieniędzy.
#9: ~Arti | 04-06-2009, 15:32 komentowano: Citi Handlowy, konto oszczędnościowe
mBank - konto oszczędnościowe
mBank - Oceniono na: 9/10, Średnia: 4.33
Konto oszczędnościowe: mBank
Arti ocenił/a na: 9/10
Średnia ocena: 4.33
Liczba ocen: 3
mBank ma bardzo fajną propozycje na oszczędzanie dają 6% i nie pobierają opłat za prowadzenie.
#10: ~Arti | 01-06-2009, 19:50 komentowano: mBank, konto oszczędnościowe
Napisz komentarz
Imię / imię i nazwisko Bank
E-mail Konto
Tytuł Ocena
Komentarz

Podaj słownie ile to jest 3 razy 2 + cztery

»
Copyright © 2009-2017 Numer Jeden Finanse
RSS | Newsletter | Linki | Mapa | Kontakt