Numer Jeden - Serwis Finansowy
Numer Jeden Finanse
zwiń / rozwiń

RANKING KONT MŁODZIEŻOWYCH

RANKING KONT BANKOWYCH - JAKIE konto młodzieżowe WYBRAĆ W 2017 ROKU

KONTA MŁODZIEŻOWE

Ranking internetowych kont bankowych gromadzi informacje świata finansów w segmencie kont młodzieżowych. Został on stworzony na podstawie opinii klientów banków, ich komentarzy oraz średniej oceny świadczonych usług. Żadna organizacja ani instytucja finansowa nie mają wpływu na przedstawione tu dane oraz nie posiadają możliwości ich regulacji. Dzięki przejrzystym kryteriom oceny, istnieje realna szansa wybrania najlepszej oferty na rynku wśród usług bankowych w kategorii konta młodzieżowe. Ranking stanowi nieocenione źródło informacji i pomocy dla osób poszukujących optymalnego rozwiązania i chcących dokonać świadomego wyboru konta. Ponad to stwarza równocześnie możliwość rzetelnej oceny banku oraz oferowanych przez niego usług.

Głównym zadaniem rankingu jest przedstawienie wiarygodnych i rzetelnych danych na temat internetowych kont bankowych - kont młodzieżowych. Ponad to na bieżąco dostarczane są ważne informacje z zakresu promocji i nowości w sektorze usług finansowych, a przede wszystkim o aktualnej ofercie rynkowej. Istnieje również możliwość łatwego porównywania ze sobą kont, dzięki czemu dowiemy się chociażby, gdzie prowadzenie rachunku bankowego jest najtańsze oraz który bank może pochwalić się największą liczbą nowo otwieranych kont osobistych.

Bez wątpienia należy podkreślić fakt, że ogromny wpływ na przedstawione w zestawieniu dane mają opinie i komentarze zwykłych użytkowników kont osobistych. Do nich kierowana jest oferta banków i to właśnie oni jako odbiorcy usług najlepiej określą ich jakość, dlatego też warto na stronach rankingu oddać swój głos.

Banki i konta bankowe, które podlegają ocenie

W rankingu klasyfikowane są wszystkie podmioty finansowe funkcjonujące na terenie naszego kraju, które chcą uczestniczyć w rankingu. Szczególna uwaga skupiona jest jednak na placówkach umożliwiających zarządzenie kontem za pośrednictwem internetu. Jak wynika z analizy opinii społeczeństwa, w dobie postępu technologicznego, możliwość dysponowania zgromadzonymi środkami pieniężnymi przez całą dobę oraz z dowolnego miejsca na świecie powinna być standardem na rynku usług finansowych. Ocenie podlegają oferty prowadzenia kont bankowych przez następujące podmioty: mBank - pierwszy internetowy bank w Polsce, kolejny Inteligo, ING Bank Śląski, Bank Millennium, Citi Handlowy, MultiBank, Bank Zachodni WBK, Credit Agricole, Alior Bank, Alior Sync, Toyota Bank, Deutsche Bank, Raiffeisen Bank, Bank Pocztowy, PKO BP oraz inne banki świadczące swoje usługi w Polsce.

GŁOSOWANIE KLIENTÓW
ZESTAWIENIE i PORÓWNANIE

BIEŻĄCE WYNIKI DLA KONT MŁODZIEŻOWYCH (stan na 23-09-2017)

W Wielkim Rankingu Banków, w kategorii Internetowe Konta Bankowe - Konta Młodzieżowe najbardziej popularne, co ważne najwyżej przez Klientów oceniane i polecane są:

1. Konto Młodzieżowe mBank - Średnia z całości 33.70 %.

Liczba ocen: 3, średnia ocena użytkowników: 10.0 / 10.

2. Konto Młodzieżowe Inteligo - Średnia z całości 22.47 %.

Liczba ocen: 2, średnia ocena użytkowników: 10.0 / 10.

3. Konto Młodzieżowe MultiBank - Średnia z całości 21.34 %.

Liczba ocen: 2, średnia ocena użytkowników: 9.50 / 10.

Pozostałe z ocenionych kont młodzieżowych to 22.49 % z całości.

TOP 3 - ŚREDNIA Z CAŁOŚCI
NAJWYŻSZA OCENA
Dobry Wybór!
Internetowe
Konto Młodzieżowe.
Dobry Wybór!
 

RANKING KONT MŁODZIEŻOWYCH

  Inteligo mBank MultiBank  
     
         
 

Inteligo

2 MIEJSCE

mBank

1 MIEJSCE

MultiBank

3 MIEJSCE
 
 

Niżej prezentujemy więcej banków biorących udział w rywalizacji o miejsce na podnium rankingu. Wykres obrazujący polecane konta młodzieżowe - na podstawie oceny użytkowników serwisu i wykres najchętniej wybieranych kont młodzieżowych.

Konta Młodzieżowe - Średnia z ocen użytkowników serwisu
Ranking kont młodzieżowych - Konta polecane
Kolejność wyświetlenia banków w legendzie wykresu może być różna od kolejności w bieżących wynikach. Dotyczy kont, dla których średnia z całości jest sobie równa. Wykres aktualizowany na bieżąco na podstawie oceny użytkowników serwisu (komentarze i opinia poniżej).
Konta Młodzieżowe - Najchętniej wybierane konta
Ranking kont młodzieżowych - Konta najchętniej wybierane
Wykres aktualizowany i generowany raz w miesiącu.

Konta młodzieżowe, w zasadzie nie różnią się niczym od normalnych kont bankowych. Przy zgodzie rodziców ukończenie 13 roku życia pozwala na posiadanie własnego konta. Przeważnie prowadzenie kont młodzieżowych jest mniej kosztowne niż prowadzenie kont osób pełnoletnich. Jest to skutkiem strategii poszczególnych banków, które liczą że klient po osiągnięciu pełnoletniości pozostanie ich klientem. Z różnych raportów wynika, że strategia obrana przez banki, przynosi zamierzone efekty. Posiadanie konta w wieku młodzieńczym, to często pomysł rodziców, którzy chcą aby ich dzieci od najmłodszych lat uczyły się odpowiedzialności.

Konta bankowe dają nastolatkom możliwość rozpoczęcia dorosłego życia w sferze ekonomicznej. Oszczędzanie na koncie, załatwianie własnych rachunków, finansowania zakupów, planowanie wydatków - tego wszystkiego nie sposób nauczyć się w teorii. Konta dla nastolatków bardzo często nie są samodzielnymi rachunkami, ale subkontami połączonymi z rachunkiem rodziców.

Tabela opłat i prowizji
Bank Zachodni WBK Bank Zachodni WBK e-KONTO <30 (Opłaty i prowizje)
Credit Agricole Credit Agricole (tabela opłat i prowizji .pdf)
ING Bank Śląski ING Bank Śląski Konto Direct <26 (tabela opłat i prowizji .pdf)
Inteligo Inteligo (tabela opłat i prowizji .pdf)
mBank mBank izzyKONTO (patrz. Opłaty i prowizje)
MultiBank MultiBank MultiKonto jestem (patrz: Opłaty i oprocentowanie)
PKO Bank Polski Opłaty i prowizje nie dostępne on-line

Pierwsze konto w banku to wygoda i bezpieczeństwo oraz wiele darmowych usług. Konta młodzieżowe - studenckie charakteryzuje bezpłatne prowadzenie konta, bezpłatna obsługa karty płatniczej, wypłaty w bankomatach i darmowe przelewy przez Internet. Niektóre banki oferują również limit kredytowy, który uzależniony jest od okresu prowadzenia konta oraz wysokości regularnych wpływów. Posiadacz konta młodzieżowego może mieć nieograniczonym dostęp do pieniędzy. Konta charakteryzują się też stosunkowo wysokim oprocentowaniem oraz możliwością przyznania linii debetowej, zapewniają bezpieczeństwo przeprowadzanych transakcji oraz nie narażają na ryzyko kradzieży. Mają też opcję doładowania telefonu oraz informują każdorazowo o dokonanej wpłacie i wypłacie za pomocą wiadomości SMS.

Najbardziej popularne są konta największych i najstarszych banków internetowych mBank oraz Inteligo. Inteligo = Internetowy, prostota i wygoda bankowania, inteligentne rozwiązania w oparciu o wyrafinowaną technologię. mBank pierwszy w Polsce bank wirtualny, lider bankowości internetowej i najszybsze konto internetowe.

Każdemu z banków zależy aby przekonać nas, że jest najlepszy. Internauci również głosują i polecają najlepszy bank. Można powiedzieć nie wszyscy uważają, że najlepsze konto internetowe ma mBank, czy Inteligo.

Wśród kont młodzieżowych należy wyróżnić rachunek w Banku Zachodnim WBK e-KONTO <30, gdzie nie pobierana jest opłata za prowadzenie konta aż do 30 roku życia, nie wymaga się stałych wpływów na rachunek i można otrzymać najlepszą bezpłatną zbliżeniową kartę płatniczą do konta.

Zwycięzcą w rankingu Money.pl na najlepsze konto młodzieżowe jest ING Konto z Lwem Direct <26 oraz konta w banku mBank i Credit Agricole w kategorii konta studenckie dla osób w wieku 18-26 lat. W kategorii kont dla najmłodszych, czyli młodzieży w wieku od 13 do 18 lat najlepsze w rankingu są konta ING Bank Śląski, mBank, Inteligo oraz MultiBank - jedna z ciekawszych propozycja dla najmłodszych - konto charakteryzuje się szybkim dostępem zarówno przez telefon komórkowy jak i komputer oczywiście z dostępem do internetu. Nasze pieniądze zgromadzone na koncie możemy wypłacać aż z ponad 4300 bankomatów znajdujących się na terenie Polski.

ZESTAWIENIE I PORÓWNANIE KONT MŁODZIEŻOWYCH

Zestawienie banków - Porównanie internetowych kont młodzieżowych ››

Komentarze, opinia i ocena klientów - konta młodzieżowe
Banki istnieją dla ludzi a nie odwrotnie, dlatego też ważne jest aby jakość świadczonych przez nich usług kształtowała się na wysokim poziomie. Ranking powinien wyłonić najbardziej atrakcyjne konta bankowe oraz liderów bankowości elektronicznej. Oczekiwanych jest więc tutaj wiele pozytywnych opinii. W naszym interesie jest też, aby zmotywować banki do doskonalenia i ciągłego ulepszania swojej oferty. Jeśli posiadasz konto w banku i jest nim konto młodzieżowe, wyraź swoją opinię na jego temat i poleć nam swój bank. Otrzymasz gwarancję, że oddany przez Ciebie głos będzie miał znaczący wpływ na kształtowanie się rankingu.
dbNet - bezpłatne i funkcjonalne
Deutsche Bank - Oceniono na: 10/10, Średnia: 10.0
Konto młodzieżowe: Deutsche Bank
Ula ocenił/a na: 10/10
Średnia ocena: 10.0
Liczba ocen: 1
Jestem studentką i od pewnego czasu potrzebowałam konta. Szukałam takiego, które będzie wiązało się z jak najmniejszymi opłatami &#8211; czyli, gdzie najlepiej nie będą pobierać opłat za prowadzenie konta, obsługę karty bankomatowej czy za wypłaty w bankomatach. Znajoma poleciła mi konto dbNet. Faktycznie sprawdza się świetnie &#8211; wszystko bezpłatne, a w dodatku dbNet oprócz konta osobistego ma dodatkowe bliźniacze konto oszczędnościowe &#8211; teraz kiedy dorabiam na umowy zlecenia mogę sobie co nieco odłożyć i jeszcze na tym zarabiać. W dodatku nie muszę chodzić po placówkach bo załatwiam wszystko drogą internetową. Polecam WSZYSTKIM studentom.
#1: ~Ula | 05-12-2013, 09:37 komentowano: Deutsche Bank, konto młodzieżowe
Inteligo -droga do odpowiedzialności finansowej
Inteligo - Oceniono na: 10/10, Średnia: 10.0
Konto młodzieżowe: Inteligo
Ania ocenił/a na: 10/10
Średnia ocena: 10.0
Liczba ocen: 2
Konta dla osób niepełnoletnich stają się coraz popularniejsze. Nie ukrywam, że z mężem założyliśmy takie konto dla naszych synów &#8211; niech zawczasu uczą się odpowiedzialności w stosunku do pieniądza. Najbardziej odpowiednie wydało nam się konto Inteligo. Nie zawiedliśmy się &#8211; widać jak chłopaki coraz bardziej zwracają uwagę na co wydają pieniądze czy ile zostało im na koncie. Zaczęli także planować wydatki. Myślę, że takie konto to doskonała szkoła finansowego życia. W dodatku w zasadzie bezpłatnie &#8211; nie płaci się za prowadzenie konta ani za obsługę karty. Serdecznie polecam wszystkim rodzicom, którym leży na sercu przygotowanie swojej pociechy do dorosłego i odpowiedzialnego życia finansowego.
#2: ~Ania | 05-12-2013, 09:22 komentowano: Inteligo, konto młodzieżowe
izzykonto
mBank - Oceniono na: 10/10, Średnia: 10.0
Konto młodzieżowe: mBank
kamil ocenił/a na: 10/10
Średnia ocena: 10.0
Liczba ocen: 3
Konto naprawdę darmowe.Wszystko można załatwić przez internet ;) Naprawdę poleeecam ;)
#3: ~kamil | 03-05-2011, 10:35 komentowano: mBank, konto młodzieżowe
Wiadomo że mBank
mBank - Oceniono na: 10/10, Średnia: 10.0
Konto młodzieżowe: mBank
Piotr ocenił/a na: 10/10
Średnia ocena: 10.0
Liczba ocen: 3
Jak w tytule wiadomo, że mBank w necie jest Nr 1 i jest naprawdę darmowy.
#4: ~Piotr | 08-03-2011, 16:28 komentowano: mBank, konto młodzieżowe
Konto < 30
Bank Zachodni - Oceniono na: 10/10, Średnia: 10.0
Konto młodzieżowe: Bank Zachodni
młody ocenił/a na: 10/10
Średnia ocena: 10.0
Liczba ocen: 1
BZWBK Konto < 30
Darmowe prowadzenie konta, karta zbliżeniowa do bankomatu bez opłat, przelewy przez internet 0 zł.
#5: ~młody | 06-09-2010, 18:33 komentowano: Bank Zachodni, konto młodzieżowe
MultiKonto jestem
MultiBank - Oceniono na: 10/10, Średnia: 9.50
Konto młodzieżowe: MultiBank
visa ocenił/a na: 10/10
Średnia ocena: 9.50
Liczba ocen: 2
Inteligo, BGŻ, mBank... może i będą ok, ale najlepsze konto młodzieżowe jest w MultiBanku. Podobne jak w mBanku, ale mamy tutaj łatwy dostęp do placówki i przez internet (nie ma problemu z wpłatą i wypłatą). Ponadto mamy ubezpieczenie nieuprawnionych transakcji dodane do karty i nie trzeba za nie dodatkowo płacić, oznacza to że nawet jeśli zgubimy kartę, albo gorzej... jesteśmy ubezpieczeni i nie stracimy pieniędzy, a młodym często zdarza się coś zgubić. Dlatego też myślę. że to jest dobre konto.
#6: ~visa | 25-08-2010, 14:55 komentowano: MultiBank, konto młodzieżowe
Re: Inteligo
Inteligo - Oceniono na: 10/10, Średnia: 10.0
Konto młodzieżowe: Inteligo
Malina ocenił/a na: 10/10
Średnia ocena: 10.0
Liczba ocen: 2
Konto Inteligo można posiadać już od 13 roku życia. Konto przede wszystkim jest kontem internetowym.
Inteligentne tak, że jest rachunkiem rozliczeniowym dla dorosłych i jest dostępne dla młodzieży od lat 13 xD .
To tak po krótce, a dokładniej oferta nie obejmuje rachunków studenckich, konta Inteligo prowadzone są na jednakowych warunkach, konto osobiste i młodzieżowe. Konto może pełnić rolę rachunku dla osoby będącej studentem. Nie wymagane jest bowiem dokonywania regularnych wpłat, a prowadzenie prywatnego jest bezpłatne jeśli średnie miesięczne saldo wynosi 100,00 PLN lub więcej.
#7: ~Malina | 16-07-2010, 19:06 komentowano: Inteligo, konto młodzieżowe
Inteligo
Inteligo - Oceniono na: 0/10, Średnia: 10.0
Konto młodzieżowe: Inteligo
sikor ocenił/a na: 0/10
Średnia ocena: 10.0
Liczba ocen: 2
Witam, mam pytanie.
O co chodzi z kontem Inteligo. Jest to konto osobiste, czy młodzieżowe, czy jedno i drugie?
#8: ~sikor | 15-07-2010, 10:11 komentowano: Inteligo, konto młodzieżowe
MultiBank MultiKonto
MultiBank - Oceniono na: 9/10, Średnia: 9.50
Konto młodzieżowe: MultiBank
Arti ocenił/a na: 9/10
Średnia ocena: 9.50
Liczba ocen: 2
Przy pewnych założeniach i ich obliczeniu w porównaniu do innych banków oferta MultiBanku jest najtańsza.
#9: ~Arti | 04-06-2009, 15:53 komentowano: MultiBank, konto młodzieżowe
mBank - konto młodzieżowe
mBank - Oceniono na: 10/10, Średnia: 10.0
Konto młodzieżowe: mBank
Arti ocenił/a na: 10/10
Średnia ocena: 10.0
Liczba ocen: 3
Z konta w mBanku można być bardzo zadowolonym, nie musimy za nie płacić, mamy bezpłatny dostęp do Internetu, a przelewy dochodzą bardzo szybko.
#10: ~Arti | 01-06-2009, 19:57 komentowano: mBank, konto młodzieżowe
Napisz komentarz
Imię / imię i nazwisko Bank
E-mail Konto
Tytuł Ocena
Komentarz

Podaj słownie wynik dodawania 5 + 5 dodać jeden

»
Copyright © 2009-2017 Numer Jeden Finanse
RSS | Newsletter | Linki | Mapa | Kontakt