Numer Jeden - Serwis Finansowy
Numer Jeden Finanse

mBank i zdalne internetowe konto osobiste

mBank wprowadza możliwość założenia rachunku osobistego w sposób całkowicie zdalny, bez konieczności podpisywania umowy w obecności kuriera lub w punkcie sprzedaży. Założenie rachunku potwierdza się przelewem, a pakiet aktywacyjny wysyłany jest SMS-em na podany numer telefonu komórkowego.

Nowy sposób zakładania rachunku osobistego w mBanku stanowi uzupełnienie dotychczasowych możliwości otwarcia konta oraz jest kolejnym, po wprowadzeniu kredytów przez Internet w 15 minut i kredytów przez telefon, krokiem w stronę upraszczania procesów i przenoszenia ich do wirtualnej rzeczywistości.

Jak pokazują badania (World Internet Project Polska 2011), już ponad 60 proc. Polaków korzysta z Internetu, a co trzeci jest tzw. heavy userem czyli doświadczonym użytkownikiem sieci, spędzającym on-line coraz więcej czasu. Ponieważ Internet jest coraz bardziej obecny w codziennym życiu, zmieniają się także oczekiwania i postawy konsumenckie dotyczące sposobów kontaktowania się z rozmaitymi instytucjami, między innymi z bankami.

"Dlatego właśnie zdecydowaliśmy się na wprowadzenie procesu otwierania rachunków bankowych bez pośrednictwa kuriera czy konieczności wizyty w oddziale banku. Jako bank wirtualny, konsekwentnie dążymy do maksymalnego uproszczenia formalności w kontaktach z nami. Chcemy, aby klient miał dostęp do rachunku w każdym miejscu i czasie. Dzięki wprowadzeniu zdalnego procesu otwierania rachunku, gwarantujemy pełną obsługę on-line już od początku współpracy z bankiem" – mówi Jacek Iljin, dyrektor Departamentu Usług Podstawowych i Produktów Niebankowych, odpowiedzialny za ofertę mBanku.

Poza minimum formalności, dodatkową zaletą wprowadzonego procesu jest czas. W optymalnych warunkach rachunek aktywowany jest w 24 godziny od zaksięgowania przelewu.

Jak w czterech krokach otworzyć rachunek:

  1. Podczas składania wniosku o eKonto, wystarczy wybrać opcję potwierdzenia umowy przelewem bankowym i podać nr rachunku, z którego wykonany zostanie przelew potwierdzający otworzenie konta w mBanku.
  2. Klient otrzymuje wiadomość mailową, w której podany jest nr rachunku, na który powinien zostać wykonany przelew, aby bank mógł dokonać potwierdzenia tożsamości.
  3. Na zrealizowanie przelewu potwierdzającego otworzenie rachunku klient ma 14 dni. Wystarczy zlecić przelew w wysokości 1 zł, należy jednak zwrócić uwagę, aby wszystkie dane były poprawne. Wysłanie przelewu traktowane jest jako podpisanie umowy o prowadzenie rachunku.
  4. Po pozytywnej weryfikacji przyjętego przez mBank przelewu, klient otrzymuje wiadomość SMS z pakietem aktywacyjnym, dzięki któremu może zalogować się po raz pierwszy na konto i rozpocząć korzystanie z niego.

Oprac. : www.mbank.pl

Chmurka tagów « powrót | drukuj
internet wprowadzeniu kredytów przelewu umowy kuriera potwierdzenia konta rachunek wykonany wystarczy otwierania osobistego sposób numer jeden finanse otrzymuje przelew konto internetowe otworzenie klient formalności mbank złoty bankier rachunku mbanku line procesu wiadomość bank dzięki
Komentarze
Napisz komentarz
Nie dodano jeszcze komentarzy. Dodaj nowy komentarz.
Imię / imię i nazwisko E-mail
Komentarz

Aby zapobiec spam-botom, proszę spojrzeć na wygenerowany kod i wpisać go w pole tekstowe. Jeżeli kod będzie się zgadzał, wiadomość zostanie wysłana.

© ArtiTok v 1.1

Nie możesz odczytać? Odśwież!

»

WYBRANE ARTYKUŁY

Gdzie najtaniej po szybką pożyczkę? Gdzie najtaniej po szybką pożyczkę?
Emerytury będą wyższe, ale krótsze Emerytury będą wyższe, ale krótsze
Konto oszczędnościowe czy lokata? Konto oszczędnościowe czy lokata?
Kredyt za SMS'a - Kredyt przez internet lub... Kredyt za SMS'a - Kredyt przez internet lub...
ABC finansowania nieruchomości ABC finansowania nieruchomości

ON-LINE

Copyright © 2009-2017 Numer Jeden Finanse
RSS | Newsletter | Linki | Mapa | Kontakt