Numer Jeden - Serwis Finansowy
Numer Jeden Finanse

Leasing ofertą dla firm, atrakcyjne finansowanie działalności

Leasing może się okazać świetną propozycją dla firm. Leasing stanowi umowny stosunek cywilnoprawny, na mocy którego finansująca strona umowy przekazuje leasingobiorcy prawo do korzystania z określonej rzeczy. W umowie określony zostaje czas na jaki przekazane jest prawo do korzystania z określonej rzeczy, w zamian za ustalone ratalne opłaty. Leasingobiorca w takim wypadku zyskuje zaangażowanie własnego kapitału w niewielkim stopniu, optymalizację obciążeń podatkowych oraz możliwość rozliczenia podatku VAT. Praktycznie w każdym banku można zawrzeć umowę leasingu.

Zatem jak wybrać najlepszą ofertę leasingu? W ofertach wielu z nich, znaleźć można leasing mobilny czy też auto leasing, leasing nieruchomości, zwrotny i innego typu. Dobrze w takim razie jest mieć orientację, który z czym jest związany. Warto wiedzieć, że leasing zwrotny występuje w wypadku, gdy firma posiada liczne środki trwałe, jednakże nie dysponuje gotówką, której potrzebuje. W takiej sytuacji firma może oddać część swojego majątku trwałego firmie leasingowej, w zamian za co otrzymuje niezbędną gotówkę i środki te wykorzystuje jako leasing. To dobry sposób na jednorazowy zastrzyk gotówki, dla firmy która znajduje się w nagłej potrzebie, a nie dysponuje odpowiedniej wielkości gotówką. Dla firm również dogodną opcją jest leasing kapitałowy. W zamian za raty leasingowe, w używanie oddawane są konkretne rzeczy. Przedmiot leasingu pozostaje własnością osoby finansującej, leasingobiorca go amortyzuje, natomiast w umowie zagwarantowane może być przeniesienie tytułu własności. Firma w ten sposób zwiększa wartość swojego majątku i do tego nie ponosi żadnych kosztów po zakończeniu umowy. Z kolei zwiększona forma amortyzacji umożliwia jej regulowanie kosztów oraz dochodów.

Aby firma zyskała gotówkę, która jest jej niezbędna, opcja leasingu okazuje się bardzo przydatną. Do wyboru jest pokaźna liczba ofert różnych instytucji finansowych. Aby znaleźć tę jedną najkorzystniejszą, która będzie odpowiadała nie tylko oczekiwaniom i wymaganiom firmowym ale także jej możliwościom, warto skorzystać ze stworzonego zestawienia, które na pierwszym miejscu bierze pod uwagę najkorzystniejsze oferty leasingu. Wygodne porównanie wielu ofert, stworzone ze względu na oceny jakie uzyskały dane banki, na podstawie tych wystawionych przez klientów. Swoisty ranking ofert leasingowych, który pozwala dokonać trafnego wyboru.

Chmurka tagów « powrót | drukuj
ofert swojego określonej dysponuje prawo zwrotny wielu leasingobiorca umowy wypadku korzystania wyboru konta osobiste takim zamian firma gotówką emerytura kredyt w banku znaleźć sposób leasingu środki gotówkę umowie warto kosztów rzeczy leasing oraz
Komentarze
Napisz komentarz
Nie dodano jeszcze komentarzy. Dodaj nowy komentarz.
Imię / imię i nazwisko E-mail
Komentarz

Aby zapobiec spam-botom, proszę spojrzeć na wygenerowany kod i wpisać go w pole tekstowe. Jeżeli kod będzie się zgadzał, wiadomość zostanie wysłana.

© ArtiTok v 1.1

Nie możesz odczytać? Odśwież!

»

WYBRANE ARTYKUŁY

Mieszkanie na dom zamienię - dobre wiadomości na... Mieszkanie na dom zamienię - dobre wiadomości na...
DB kredyt gotówkowy - bank dobrych kredytów DB kredyt gotówkowy - bank dobrych kredytów
mBank obniża marże kredytów PLN i EUR mBank obniża marże kredytów PLN i EUR
Liberty Direct numerem 1 w zestawieniu OC Liberty Direct numerem 1 w zestawieniu OC
Co nowego na wtórnym rynku mieszkaniowym? Co nowego na wtórnym rynku mieszkaniowym?

ON-LINE

Copyright © 2009-2017 Numer Jeden Finanse
RSS | Newsletter | Linki | Mapa | Kontakt