Numer Jeden - Serwis Finansowy
Numer Jeden Finanse

Kredyt odnawialny, a karta kredytowa?

Wiele osób pod wątpliwość poddaje kwestię czy lepiej zdecydować się na kredyt odnawialny czy korzyści płynące z karty kredytowej. Zarówno jedno jak i drugie ma wady oraz zalety, więc dobrze jest zorientować się w temacie zanim podejmiemy decyzję, na który sposób finansowania się zdecydować. Zrozumienie w czym tkwi istota i różnice pomiędzy kredytem odnawialnym a kartą kredytową, to zysk w postaci wiedzy umożliwiającej podjęcie trafnej decyzji, z której w późniejszym czasie będziemy usatysfakcjonowani.

Na kartę kredytową decyduje się wiele klientów, ze względu na łatwość jej przyznanie oraz dyskrecję jaką oferuje. Wyróżnia je także wygoda i elastyczność, co czynią ją dobrą alternatywą dla kredytu odnawialnego. Ponadto atutem jest brak konieczności posiadania rachunku osobistego w tym samym banku, w którym chcemy zaopatrzyć się w kartę kredytową. Spora część klientów o tym nie wie i wpada w pułapkę wyboru niekoniecznie najkorzystniejszej oferty jaką w swojej propozycji posiada bank, w którym zaopatrzeni jesteśmy w rachunek osobisty. Wiedząc już jednak o tym drobnym, aczkolwiek znaczący niuansie, o kartę kredytową można ubiegać się w dowolnie wybranym banku i dzięki temu, klient zyskuje możliwość wybrania najdogodniejszej dla niego oferty spośród dostępnych na rynku wśród placówek bankowych.

Z kolei kredyt odnawialny zwykle nie wiąże się z żadnymi problemami z jego otrzymaniem. Środki finansowe uzyskane w ten sposób, mogą być użytkowane przy pomocy starej karty płatniczej co sprawia, iż jest to również wygodna opcja użytkowania. W dogodny sposób klient również spłaca zobowiązania wynikające z kredytu odnawialnego. Nie musi on dokonywać odrębnie żadnych przelewów. To bank co miesiąc pobiera określoną kwotę, zmniejszając saldo zadłużenia. Jednak jak w każdym wypadku, niezależnie od usługi i tutaj są wady.

Kredyt odnawialny może nie mieć końca, co jest równoznaczne z tym, że niekiedy wpływy mogą nie być wystarczające do pokrycia tego typu zadłużenia. W przypadku kredytu odnawialnego trzeba bardzo pilnować swoich wydatków. Kredyt odnawialny ma niższe oprocentowanie niż na przykład kredyt gotówkowy, jednakże dla osób niezdyscyplinowanych, które nie potrafią kontrolować i pilnować swoich wydatków, może on okazać się prawdziwą pułapką. Warto zastanowić się w takim razie, co dla nas będzie opcją najbardziej korzystną. Tak aby nie popaść w pułapkę finansową niezależnie czy podejmiemy decyzję o złożeniu wniosku o kartę kredytową czy też zdecydujemy się na kredyt odnawialny.

Chmurka tagów « powrót | drukuj
klient oferty numer jeden swoich mogą zdecydować również karty oraz podejmiemy sprawdzenie numeru konta decyzję pułapkę kredyt kartę zadłużenia banku jaką kwota słownie kredytową odnawialnego klientów odnawialny sposób bank osób kredytu pilnować niezależnie wydatków
Komentarze
Napisz komentarz
Nie dodano jeszcze komentarzy. Dodaj nowy komentarz.
Imię / imię i nazwisko E-mail
Komentarz

Aby zapobiec spam-botom, proszę spojrzeć na wygenerowany kod i wpisać go w pole tekstowe. Jeżeli kod będzie się zgadzał, wiadomość zostanie wysłana.

© ArtiTok v 1.1

Nie możesz odczytać? Odśwież!

»

WYBRANE ARTYKUŁY

Pakiety ubezpieczeniowe, ubezpieczenie... Pakiety ubezpieczeniowe, ubezpieczenie...
Ranking pożyczek hipotecznych, czyli... Ranking pożyczek hipotecznych, czyli...
Najlepsze konto osobiste w jakim banku? Najlepsze konto osobiste w jakim banku?
Najlepsze konto bankowe-internetowe i dlaczego w... Najlepsze konto bankowe-internetowe i dlaczego w...
Ranking kont osobistych Ranking kont osobistych

ON-LINE

Copyright © 2009-2017 Numer Jeden Finanse
RSS | Newsletter | Linki | Mapa | Kontakt