Numer Jeden - Serwis Finansowy
Numer Jeden Finanse

Konto dla młodych, pierwsze kroki w zarządzaniu finansami osobistymi

W obecnych czasach kiedy to coraz młodsi do dyspozycji mają komputery i urządzenia mobilne, niczym dziwnym nie jest posiadanie własnego konta osobistego. A takowe mogą mieć już trzynastolatkowie za zgodą rodziców. Można by się zapytać czy aby na pewno konto osobiste dla tak młodej osoby jest niezbędne. Okazuje się jednak, że może nie tyle co niezbędne to okazuje się jednak być przydatnym.

W zasadzie konto młodzieżowe czy też studenckie, nie różni się niczym innym od normalnego konta dla dorosłych. W taki sam sposób gromadzone są środki na koncie, możliwe jest dokonywanie transakcji, karta płatnicza i wypłaty z bankomatów czy nawet przyznanie limitu kredytu na ustaloną kwotę. Różnica polega na tym, że konta dla młodych poza posiadaniem korzystnego oprocentowania, najczęściej są całkowicie darmowe. Zarówno ich prowadzenie, jak i dokonywanie transakcji czy też wypłaty ze wszystkich bankomatów. Taka strategia darmowych kont dla młodych sprawdza się, bowiem po osiągnięciu pełnoletniości większość ówczesnych użytkowników pozostaje dalej klientem banku, mimo pojawienia się konieczności comiesięcznych opłat za prowadzenie rachunku czy też dokonywanie przelewów.

Konta dla tak młodych osób sprawdzają się mimo wszystko, bo to nie tylko bezpieczny i wygodny dostęp do własnego kieszonkowego ale i praktyczna nauka zarządzania finansami osobistymi. To dobra lekcja odpowiedzialności, oszczędności. Młody człowiek na własną rękę planując zakupy, wydatki i widząc naocznie jak zmieniają się jego finanse, ma szansą łatwiej poradzić sobie w przyszłym, dorosłym życiu z oszczędzaniem, planowaniem i racjonalnym zarządzaniem dostępnymi środkami finansowymi. Dogodną opcję jest także możliwość prowadzenia takiego konta w formie subkonta połączonego z rachunkiem rodziców. Istnieje możliwość wprowadzenia ograniczeń co do podejmowanych pieniędzy, więc i rodzice w pewien sposób zyskują szansę niejako kontroli zarządczej w tym wypadku. Dobór konkretnej usługi uzależniony jest od oferty banku.

Wiele placówek finansowych oferuje założenie konta dla młodych, stąd aby mieć pewność co do zadowolenia z wybranej oferty, warto skorzystać z zestawienia jakim jest ranking kont młodzieżowych. To porównanie najlepiej oprocentowanych kont i przejrzyste zestawienie ofert, które są najpopularniejsze i zostały najwyżej ocenione przez użytkowników. W ten sposób zdecydowanie łatwiej rodzicom doradzić młodemu człowiekowi, gdzie może założyć konto a i samemu zyskać pewność, że kieszonkowe ich dziecka będzie bezpieczne i pod pewnego rodzaju kontrolą.

Chmurka tagów « powrót | drukuj
wypłaty kont okazuje bankomatów połączonego mieć mimo konto łatwiej transakcji banku złoty bankier niezbędne możliwość rachunkiem konta własnego rodziców subkonta podejmowanych prowadzenie sposób konta osobiste oferty dokonywanie niczym pewność ubezpieczenie oc użytkowników młodych
Komentarze
Napisz komentarz
Nie dodano jeszcze komentarzy. Dodaj nowy komentarz.
Imię / imię i nazwisko E-mail
Komentarz

Aby zapobiec spam-botom, proszę spojrzeć na wygenerowany kod i wpisać go w pole tekstowe. Jeżeli kod będzie się zgadzał, wiadomość zostanie wysłana.

© ArtiTok v 1.1

Nie możesz odczytać? Odśwież!

»

WYBRANE ARTYKUŁY

Ciężki czas na zaciągnięcie kredytu hipotecznego Ciężki czas na zaciągnięcie kredytu hipotecznego
Co nowego na wtórnym rynku mieszkaniowym? Co nowego na wtórnym rynku mieszkaniowym?
Ranking kredytów hipotecznych: Bank Millennium... Ranking kredytów hipotecznych: Bank Millennium...
"Rodzina na Swoim": jak korzystać? "Rodzina na Swoim": jak korzystać?
Kredyt hipoteczny-mieszkani owy krok po kroku Kredyt hipoteczny-mieszkani owy krok po kroku

ON-LINE

Copyright © 2009-2017 Numer Jeden Finanse
RSS | Newsletter | Linki | Mapa | Kontakt