Numer Jeden - Serwis Finansowy
Numer Jeden Finanse
zwiń / rozwiń

Ranking kart kredytowych

KARTY KREDYTOWE - RANKING KART KREDYTOWYCH

Karta kredytowa numer 1Karty kredytowe jeszcze kilka lat temu dostępne były jedynie dla wybranych, dziś karta kredytowa dostępna jest niemal dla każdego. Jest dobrym sposobem na zwiększenie swoich możliwości finansowych i ciekawą alternatywą dla kredytów bankowych. Pytając gdzie można wziąć darmowy kredyt na święta, albo na wakacje znajdujesz rozwiązanie pod warunkiem, że masz już kartę kredytową, a kredyt spłacisz w kilka tygodni.

Karta kredytowa to doskonałe rozwiązanie, gdy planujesz większe zakupy lub pojawią się niespodziewane wydatki, a nie masz wystarczającej gotówki. Warto odróżniać kartę kredytową od karty płatniczej. Kartą płatniczą możesz płacić w punktach handlowo-usługowych i przez internet, a pieniądze są od razu pobierane z twojej karty / konta (karta płatnicza bez opłat). Karta kredytowa również służy do płacenia np. w sklepach z tym, że kupujesz na kredyt, pieniądze nie są odciągane z twojego konta od razu po transakcji. Zadłużenie spłacasz w okresie rozliczeniowym. Jeśli przekroczysz dostępny limit na karcie kredytowej, nie spłacisz zadłużenia w terminie wtedy naliczane są odsetki.

Porównaj najważniejsze parametry. Główne parametry, jakie trzeba brać pod uwagę przy wyborze idealnej dla siebie karty kredytowej to: koszty wydania i użytkowania karty, długość okresu bezodsetkowego, maksymalny limit do wykorzystania oraz możliwość wydania karty na oświadczenie. Istotna z perspektywy klienta jest też wysokość dochodu, uprawniająca do złożenia wniosku o kartę oraz ubezpieczenie transakcji nieuprawnionych.

Zastanów się, do czego potrzebujesz karty kredytowej. Zanim zdecydujemy się na konkretną kartę, warto też zastanowić się, do czego jest nam ona potrzebna i w jaki sposób będziemy z niej korzystać. Odpowiedzmy więc sobie na pytanie: jak często zamierzamy korzystać z karty, jak bardzo chcemy się zadłużać, czy będziemy robili częste zakupy w znanych sieciach handlowych czy może zamierzamy wypłacać kartą kredytową pieniądze z bankomatu. Ważne jest też, czy planujemy płacić kartą za granicą i czy zależy nam na ubezpieczeniu i atrakcyjnych usługach dodatkowych.

Ważne opłaty, oprocentowanie i okres bezodsetkowy. Wybierając kartę kredytową, zwróćmy uwagę przede wszystkim na jej cenę. Najczęściej roczny koszt korzystania z karty to kilkadziesiąt złotych. Można jednak znaleźć promocyjne oferty, gdzie bank nie pobiera żadnych opłat albo zwalnia z nich po wykonaniu określonej liczby transakcji lub na określoną ich kwotę.
Bardzo ważne jest oprocentowanie karty kiedy przedłuży nam się okres spłaty. Standardowo jest to około 20 procent. Jeśli zamierzamy regularnie, co miesiąc, spłacać całość zadłużenia, oprocentowanie jest bez znaczenia. Ważniejszy wówczas jest czas trwania okresu bezodsetkowego, czyli po ilu dniach musimy spłacić całość zadłużenia, by nie naliczono nam odsetek.

Ciekawe możliwości dodatkowe. Dobra karta kredytowa ma też obowiązkowe ubezpieczenie od nieuprawnionych transakcji. Najlepiej, gdy jest ono bezpłatnie dodawane do karty. Ciekawe są też różnego rodzaju programy rabatowe, możliwość płacenia zbliżeniowego czy dodatkowe usługi - jednak traktujmy je jako uatrakcyjnienie oferty, a nie jako kluczowy powód wybrania danej karty.

Jeśli karta ma służyć tylko do płatności i zakupów bez zaciągania kredytu wówczas wystarczy karta płatnicza. Karty płatnicze debetowe są zwykle mniej kosztowne od kart kredytowych, najczęściej jednak możemy być zwolnieni z opłaty za każdą kartę po wykonaniu określonej liczby transakcji lub po spełnieniu innych warunków, ale różnica między kartą debetową i kartą kredytową jest zasadnicza: tylko dzięki karcie kredytowej otrzymasz na okres bezodsetkowy nieoprocentowany kredyt w banku.

Ranking kart kredytowych powstał w oparciu o wskaźniki, którymi kierują się klienci przy wyborze karty kredytowej. Główne parametry, którymi sugerowaliśmy się przy ocenie kart to: koszty wydania i użytkowania karty, długość okresu bezodsetkowego, maksymalny limit możliwy do uzyskania oraz możliwość wydania karty na oświadczenie. Nie bez znaczenia była również wysokość minimalnego dochodu potrzebnego do złożenia wniosku o kartę, ubezpieczenie transakcji nieuprawnionych i udogodnienia.

RANKING KART KREDYTOWYCH

T-Mobile Usługi Bankowe. Alior Sync zmienił się w T-Mobile Usługi Bankowe dostarczane przez Alior Bank. Karta kredytowa T-Mobile Usługi Bankowe zapewnia klientowi limit do 40 000 zł. Za swoje zakupy, dokonane kartą kredytową, możesz płacić nawet po 58 dniach bez dodatkowych kosztów. A jeśli nie chcesz spłacić całej kwoty zadłużenia po tym okresie, nie ma problemu - wystarczy, że zapłacisz kwotę minimalną. Reszta zadłużenia będzie korzystnie oprocentowana. Karta kredytowa wydawana jest za darmo. Masz możliwość ustalenia indywidualnych limitów transakcyjnych do karty, indywidualnego kodu PIN oraz wyboru cyklu rozliczeniowego. Karta obsługuje technologię PayPass (możliwość dokonywania płatności zbliżeniowych). Każda karta jest zabezpieczona za pomocą mikroprocesora oraz można skorzystać z dodatkowych pakietów ubezpieczeń.

T-Mobile - Karta kredytowa

Karta kredytowa - MasterCard w T-Mobile Usługi Bankowe

 • Okres bezodsetkowy 58 dni z opcją przedłużenia spłaty,
 • wysoki limit kredytowy aż do 40 000 zł,
 • szybkość i wygoda: wniosek przez Internet,
 • darmowe wydanie karty.

Nowy owoc strategicznego partnerstwa T-Mobile i Alior Banku. Za swoje zakupy dokonane kartą możesz płacić nawet po 58 dniach bez dodatkowych kosztów.

 

Millennium Bank. W Banku Millennium mamy trzy rodzaje kart kredytowych. Pierwszym rodzajem kart są karty kredytowe partnerskie. Używając taką kartę możemy liczyć na rabaty w wielu sklepach i punktach w całej Polsce. Oprocentowanie tych kart jest bardzo niskie, długi okres, w którym nie musisz płacić odsetek za kredyt, pożyczone pieniądze. Bank oferuje także standardowe karty kredytowe, podzielone na złote i srebrne. Dostępna jest też karta dostosowane dla ludzi kochających podróże, natomiast dla wymagających klientów bank ma karty prestiżowe. Karta prestiżowa jest dla ludzi ceniących ekskluzywność oraz dostęp do informacji takich jak wydarzenia kulturowe, czy imprezy turystyczne. Wybór jest duży, można także przenieść kartę i poczuć lekkość małych odsetek!

Millennium Bank - Karta kredytowa

Karta kredytowa - Millennium Visa Impresja

 • Limit do 15 000 zł na oświadczenie o dochodach,
 • niskie oprocentowanie - dla karty Visa tylko 9,90%*,
 • wyższy limit - do 120% limitu na Twojej obecnej karcie,
 • rabaty w blisko 2000 punktów handlowo-usługowych w Polsce.

Wysoki limit i tańsze zakupy o 5% w punktach handlowo-usługowych należących do ponad 20 wiodących marek.

 

Citi Handlowy. Karta kredytowa jaką oferuje Bank Citi Handlowy pozwoli Tobie na skorzystanie z pieniędzy kiedy tylko będziesz tego chcieć. Już nie musisz się martwić skąd wziąć pieniądze na pilny wydatek. Dodatkowo dzięki tej karcie możesz liczyć na wiele atrakcyjnych rabatów dzięki uczestniczeniu w programie partnerskim. Wraz z kartą otrzymasz rabaty w prawie czterech tysiącach sklepach w Polsce, kartę będziesz mógł używać na całym świecie. Karta posiada 56 dniowy okres bezodsetkowy. Szybka aktywacja karty przez telefon, możliwość płacenia za zakupy w Internecie. Jednak najważniejsze, że używając tę kartę mamy pewność o bezpieczeństwo wykonywanych transakcji.

Citi Handlowy - Karta kredytowa

Karta kredytowa - Visa Silver lub MasterCard Silver

 • Największy w Polsce Program Rabatowy,
 • zniżki nawet do 50%,
 • darmowy kredyt do 54 dni,
 • wyjątkowa ochrona z pakietem bezpieczeństwa.

Szeroki wybór kart kredytowych, bogaty Program Rabatowy - rabaty i przywileje w sklepach i punktach usługowych w całej Polsce.
Z kartą Citibank możesz zaoszczędzić nawet 2000 zł rocznie!

 

Credit Agricole. Cenisz sobie nowoczesne technologie, wygodę, przyjemność zakupów i dodatkową gotówkę w ręce? Jesteś aktywny, lubisz podróże i korzystasz z Internetu? Przekonaj się, że karta kredytowa Credit Agricole Silver to opcja właśnie dla Ciebie! Oferuje szereg wygodnych narzędzi ułatwiających codzienne zakupy i aktywne życie, a przy tym jest konkurencyjna cenowo. Wykorzystując najnowsze technologie zapewnia swobodę korzystania i poprawia wygodę Twojego życia.

Credit Agricole - Karta kredytowa

Karta kredytowa - Visa lub MasterCard Silver

 • Bezprowizyjne płatności w Polsce i na całym świecie w terminalach akceptujących karty Visa i MasterCard,
 • bezprowizyjne płatności za zakupy w Internecie,
 • dostęp do tysięcy bankomatów w Polsce i na całym świecie,
 • wysoki limit - nawet do 20 000 zł,
 • nieoprocentowany kredyt aż do 54 dni.

Credit Agricole Silver to szereg wygodnych narzędzi ułatwiających codzienne zakupy i aktywne życie. Bezprowizyjne płatności, rabaty u Partnerów klubu rabatowego Banku Credit Agricole.

 

Bank Zachodni WBK. W ramach współpracy z Polską Akcją Humanitarną Bank Zachodni WBK oferuje swoim Klientom specjalną kartę kredytową Visa Silver Akcja Pajacyk. 10 zł z każdej wydanej przez Bank karty oraz cześć wpływów z każdej transakcji dokonanej przy jej użyciu, Bank przekazuje na konto Fundacji. W ciągu 10 lat dzięki Bankowi Zachodniemu WBK na rzecz programu Pajacyk trafiły aż 4 miliony zł, co daje ponad 1,3 milionów posiłków dla dzieci, którym z różnych powodów obiadów nie finansuje opieka społeczna.

Bank Zachodni WBK - Karta kredytowa

Karta kredytowa - Visa Silver

 • Płatności kartą Visa Silver wspierają Akcję Pajacyk,
 • aż do 54 dni nieoprocentowanego kredytu,
 • 0 zł opłat za kartę w pierwszym roku (pod warunkiem rozliczenia minimum 3 transakcji w ciągu pierwszych 3 miesięcy),
 • otrzymasz tę kartę nawet przy 650 zł dochodu netto,
 • szybki i łatwy dostęp do rachunku karty przez internet, SMS i telefon,
 • bezpłatne ubezpieczenie Bezpieczne Pieniądze.

Płać kartą i pomagaj potrzebującym. Od 10 lat wspólnie wspieramy program Pajacyk, wspieraj akcję razem z nami.

 

mBank. Karta kredytowa mBanku jest najbardziej elastycznym i komfortowym sposobem pożyczania pieniędzy na krótkie terminy. Oprócz dodatkowych środków w formie kredytu zyskujesz znacznie więcej, sprawdź i przekonaj się sam. Karta kredytowa Visa Classic to sposób na codzienne płatności i wygodny dostęp do dodatkowych pieniędzy.

mBank - Karta kredytowa

Karta kredytowa - Visa Classic

 • Rabaty do 55% u starannie wyselekcjonowanych partnerów, programu rabatowego mBanku (np. 10% Levi's, 5% Cinema City),
 • limit kredytowy od 1 500 PLN do 20 000 PLN z możliwością spłaty zadłużenia na raty,
 • bezpłatne ubezpieczenie Pakiet Bezpieczna Visa.

Pieniądze masz zawsze na karcie. Atrakcyjne warunki i rabaty.

 

» Jak Zyskać Swobodę Finansowania i Nieoprocentowany Kredyt do 56 Dni? «

Nowa Karta Kredytowa za 0 zł. Bez opłaty rocznej za kartę, bez opłaty za powiadomienia o braku spłaty, bez opłaty za powiadomienia SMS... z możliwością spłaty innego zadłużenia bez odsetek.

Wysoko oceniane i najlepsze karty kredytowe

Bank /
ocena
Nazwa karty Opłata roczna (PLN) Oproc. transakcji bezgot. Grace Period (max. dni) Min. dochód Maks. dostępny limit
T-Mobile
Ranking kart kredytowych - Ocena
MasterCard 70 lub 0* 15,20% 58 brak danych 40 000
Millennium Bank
Ranking kart kredytowych - Ocena
Millenium Visa Impresja 75 lub 0* 16% 56 1 200 100 000
Citi Handlowy
Ranking kart kredytowych - Ocena
Visa Silver lub MasterCard Silver 96 lub 0** 16% 54 1 000 ustalany indywid.
Credit Agricole
Ranking kart kredytowych - Ocena
Visa lub MasterCard Silver 84 lub 0* 16% 54 1400 20 000
BZ WBK
Ranking kart kredytowych - Ocena
Visa Silver 58 lub 0* 16% 54 650 20 000
mBank
Ranking kart kredytowych - Ocena
Visa Classic 70 lub 0* 16% 54 1 000 20 000
PKO BP
Ranking kart kredytowych - Ocena
Srebrna Karta Kredytowa 69 lub 0* 16% 55 1 000 30 000

Grace Period - okres bez odsetek
* możliwość odstąpienia od opłaty rocznej/miesięcznej dla aktywnych klientów
** w pierwszym i kolejnych latach użytkowania karty

Prestiżowe karty kredytowe dla osób wysoce zamożnych

Bank /
ocena
Nazwa karty Opłata roczna Oproc. transakcji bezgot. Grace Period Maks. dostępny limit
Credit Agricole
Ranking kart kredytowych
Visa Gold lub MasterCard Gold 200 PLN 15,40% 56 50 000
Millennium Bank
Ranking kart kredytowych
Visa Gold
lub MasterCard Gold
150 PLN 16% 51 50 000
Citi Handlowy
Ranking kart kredytowych
Visa Gold / MasterCard Gold 216 PLN 16% 54 40 000

Grace Period - okres bez odsetek

O rodzaju karty jaką może otrzymać klient w banku decyduje najczęściej miesięczny dochód (kolor karty może pokazać osobom z naszego otoczenia jak dużo zarabiamy). Karty Gold posiadają zwykle wysokie opłaty roczne za obsługę, ale mają też swoje zalety dla wymagających takie jak: możliwość korzystania z darmowych ubezpieczeń, przelewów gotówkowych z karty, czy specjalnej i modnej usługi Concierge, dzięki której pracownicy centrum obsługi klienta banku mogą spełnić "prawie" wszystkie zachcianki użytkownika karty. Karta Gold klientom kojarzy się nie tylko z prestiżem, ale i wysokim limitem kredytowym (wysoki limit to tylko mit). W rzeczywistości banki złote karty przyznają klientom o stosunkowo niskich dochodach, nie proponują jednak limitu 50 czy 100 tysięcy, ale dostosowany do zdolności kredytowej klienta. Złote karty kredytowe kiedyś były nieosiągalne dla osób o przeciętnych dochodach, dziś w części banków złote karty są tańsze i łatwiej dostępne niż zwykłe karty w innych bankach. Karty kredytowe w kolorze szlachetnego kruszcu coraz częściej spotkać można w portfelu Kowalskiego.

Zestawienie i porównanie kart kredytowych Zestawienie i porównanie kart kredytowych ››

Porównywarka finansowa kart kredytowych Porównywarka finansowa - karty kredytowe ››

Forum finansowe - karty kredytowe Forum finansowe - karty kredytowe ››

Karty kredytowe to nie tylko wygoda użytkowania i przyjemność płacenia za zakupy, ale też konieczność dbania o ich bezpieczeństwo. Banki wraz z kartą kredytową oferują ubezpieczenia, które w przypadku kradzieży samej karty lub np. nieuprawnionej wypłaty gotówki z bankomatu pokryją Twoje straty. Warto zwrócić na to uwagę i prosimy pamiętać, że odpowiedzialne zachowanie posiadacza karty płatniczej jest elementem decydującym o tym, czy dokonywanie płatności kartami będzie charakteryzowało się wysokim czy niskim poziomem bezpieczeństwa.

KARTY KREDYTOWE


Copyright © 2009-2017 Numer Jeden Finanse
RSS | Newsletter | Linki | Mapa | Kontakt