Numer Jeden - Serwis Finansowy
Numer Jeden Finanse

Co nowego na wtórnym rynku mieszkaniowym?

Pod koniec ubiegłego roku w największych polskich miastach nastąpiła stabilizacja cen ofertowych używanych mieszkań. Dla sprzedawców to dobry znak, natomiast osoby zainteresowane kupnem czterech kątów raczej nie powinny czekać z decyzją - najprawdopodobniej długi okres przecen się skończył.

Z powodu zastoju na polskim wtórnym rynku mieszkaniowym sprzedawcy od dłuższego czasu musieli obniżać ceny swoich lokali, aby nie czekać latami na znalezienie nabywcy. Jak wynika z najnowszego raportu opracowanego przez portal nieruchomości Domy.pl, z listopada na grudzień ceny ofertowe w 14 spośród 18 miast poddanych analizie odrobinę wzrosły, a w trzech ośrodkach pozostały bez zmian. Wyjątkiem okazał się Lublin - jedyne miasto, w którym zanotowano spadek cen (o 0,9%). Najbardziej, gdyż o ponad 2%, zdrożały mieszkania w Opolu i Gdyni.

Jak teraz kształtują się stawki ofertowe w największych polskich miastach? Najwięcej za mieszkanie zapłacimy w Sopocie - aby stać się szczęśliwym posiadaczem lokum w słynnym nadmorskim kurorcie potrzeba średnio 643,000 zł. O nieco ponad 7% mniej zapłacimy za lokal w Warszawie, gdyż średnia cena ofertowa w tym przypadku wynosi 596,000 zł. Znacznie tańsze są mieszkania krakowskie, kosztujące średnio 415,000 zł.

Spośród wziętych pod uwagę w przytoczonym raporcie miast, najtańszy okazał się Gorzów Wielkopolski, gdzie obecnie sprzedawcy chcą średnio 186,000 zł za mieszkanie. Niskie ceny ofertowe znajdziemy także w Łodzi (średnio 266,000 zł) i w Katowicach (304,000 zł).

Chmurka tagów « powrót | drukuj
spośród mieszkanie gdyż największych posiadaczem najbardziej ofertowe lokum sopocie słynnym szczęśliwym spadek okazał średnio ranking banków ceny mieszkania nadmorskim polskich najwięcej konta firmowe sprzedawcy czekać miasto ponad konta oszczędnościowe miastach stać miast zapłacimy
Komentarze
Napisz komentarz
Nie dodano jeszcze komentarzy. Dodaj nowy komentarz.
Imię / imię i nazwisko E-mail
Komentarz

Aby zapobiec spam-botom, proszę spojrzeć na wygenerowany kod i wpisać go w pole tekstowe. Jeżeli kod będzie się zgadzał, wiadomość zostanie wysłana.

© ArtiTok v 1.1

Nie możesz odczytać? Odśwież!

»

WYBRANE ARTYKUŁY

Lokaty - Dobra wiadomość dla oszczędzających Lokaty - Dobra wiadomość dla oszczędzających
Najlepsze kredyty hipoteczne w PLN IV 2010 Najlepsze kredyty hipoteczne w PLN IV 2010
Pożyczki pozabankowe, skąd wziąć pieniądze na... Pożyczki pozabankowe, skąd wziąć pieniądze na...
Tych banków nie lubimy najbardziej Tych banków nie lubimy najbardziej
Citi Handlowy: nowa oferta dla mikrofirm Citi Handlowy: nowa oferta dla mikrofirm

ON-LINE

Copyright © 2009-2017 Numer Jeden Finanse
RSS | Newsletter | Linki | Mapa | Kontakt