Numer Jeden - Serwis Finansowy
Numer Jeden Finanse

KREDYTY BANKOWE - KREDYT W BANKU CZY PRZEZ POŚREDNIKA

KREDYTY BANKOWE - KREDYT NA MIARĘ TWOICH POTRZEB

Kredyty bankoweJaki ma być dobry kredyt? Najczęściej chcemy, by był szybki, tani i bez zbędnych formalności. Warto więc dobrze poszukać, by wybrać ofertę skrojoną na miarę naszych potrzeb.

Dobre kredyty nie spadają z nieba. Należy się postarać, aby taki kredyt najtańszy, największy, najbardziej elastyczny, cokolwiek najlepszy kredyt znaczy dla Ciebie wybrać. Każdy kredyt powinien być dobrze przemyślany. Bez względu na to, czy jest to nieduży kredyt gotówkowy, czy 30-letni kredyt hipoteczny, z pewnością comiesięczne raty będą odczuwalne w naszym domowym budżecie. Szybką gotówkę uzyskać jest łatwo, jednak jej regularna spłata należy już do mniej przyjemnych.

Kredyt w banku czy przez pośrednika?
Propozycje poszczególnych instutucji bankowych bywają bardzo zróżnicowane. Wysokość i liczba rat, suma ubezpieczenia czy odsetki przekładają się na całościowy koszt kredytu, a wiadomo - im tańsza oferta, tym lepsza! Kredyty bankowe, szczególnie te gotówkowe, sięgające najwyżej kilkudziesięciu tysięcy złotych bez problemu porównamy samodzielnie, bez udziału pośrednika dopasowując ofertę kredytową do własnych potrzeb i późniejszych możliwości finansowych. Kredyty bankowe przez internet lub te zaciągane "na dowód" mają zazwyczaj uproszczoną procedurę przyznawania, a do dopełnienia wszystkich formalności wystarczy dosłownie kilkanaście minut. O doradztwie kredytowym warto pomyśleć natomiast, gdy planujemy w ten sposób sfinansować zakup mieszkania czy domu. Kwestie związne z hipoteką, wysokością wpłaty własnej czy te dotyczące ewentualnych dopłat rządowych są często dosyć skomplikowane, a ich realizacja wymaga nie tylko cierpliwości, ale i wiedzy o procedurach finansowych. Z tego powodu kredyt przez pośrednika wydaje się opcją po pierwsze - wygodną, po drugie - rzetelnie dopracowaną. Pamiętajmy, że doradcy zależeć będzie na dopasowaniu zobowiązania do oczekiwań klientów, bo dopiero po podpisaniu przez nich umowy może liczyć na wynagrodzenie. To on negocjował będzie z bankami, realizował przesyłanie informacji i informował zainteresowanych o potrzebnych dokumentach i zaświadczeniach. Dla osób bardzo aktywnych zawodowo, zajętych prowadzeniem domu, czy w końcu tych, którzy nie czują się na siłach samodzielnie dopełniać wszystkich formalności - kredyt u doradcy będzie najkorzystniejszym rozwiązaniem. Skąd wiedzieć, że konkretny doradca zaoferuje nam profesjonalną pomoc? Kompetentnego pośrednika poznamy po tym, że zawsze znajdzie czas na wytłumaczenie klientowi zawiłości bankowych, cierpliwie zaanalizuje wszystkie dostępne oferty, a dokonując wyboru poprze swoją decyzję istotnymi dla zaciągających kredyt bankowy argumentami.

Informujemy i doradzamy. Jeśli i Ty szukasz dostosowanego do indywidualnych potrzeb kredytu znajdujesz się w idealnym miejscu. Nasz serwis pomoże dopasować produkt banku skrojony na miarę oczekiwań. Szeroka baza kredytów, do której mamy dostęp dzięki współpracy z licznymi bankami i instytucjami finansowymi pozwala nam zaoferować kredyty dedykowane ludziom o różnorodnych potrzebach. Informacje, którymi dysponujemy, schematy kalkulacji i porównań warunków pozwalają nam przeprowadzać proces przyznawania kredytów, na każdym etapie dostosowany do uwag, zamierzeń i sytuacji finansowej konkretnego klienta.

Kredyt bez wychodzenia z domu. By wnioskować o kredyt bankowy nie musisz udawać się do placówki i wyczekiwać w kolejkach. Zapoznaj się z dostępnymi tu informacjami dotyczącymi instytucji oferujących kredyty internetowe. Znacząca większość banków proponuje dziś swoim klientom procedury online, dzięki czemu szybko i bez wychodzenia z domu otrzymasz potrzebne pieniądze na realizację swoich celów, potrzeb i marzeń, a formalności załatwisz przy pomocy interentowego formularza.

Najważniejsze kredyty bankowe, które szybko możesz otrzymać przez Internet!

Dobrze oceń swoje możliwości. Kredyt to czasami jedyny sposób na realizację celów i marzeń. Choć dziś stosunkowo łatwo o pożyczone pieniądze, pamiętaj, że kiedyś trzeba je będzie oddać i to zwykle ze sporymi odsetkami. Zanim zdecydujesz się wypełnić wniosek kredytowy, oceń realnie swoje finansowe możliwości.

Szybkie pieniądze są kuszące, ale jeśli nie będziesz w stanie terminowo spłacać rat, bardzo szybko wpadniesz w pętlę kredytów i coraz większych zadłużeń. Pamiętaj przy tym, że im łatwiej o kredyt i im mniej formalności, tym będzie on droższy - w rezultacie będziesz musiał zwrócić bankowi dużo więcej niż pożyczyłeś.

Weryfikacja wiarygodności. Zanim otrzymasz kredyt w jakimkolwiek banku, kredytodawca bardzo wnikliwie sprawdzi Twoją zdolność kredytową. Musi mieć bowiem pewność, że będziesz w stanie spłacić kredyt wraz z odsetkami w terminie określonym w umowie. Pod lupę bank weźmie Twoje udokumentowane dochody oraz wydatki, jakie ponosisz w skali miesiąca na mieszkanie, samochód, opłaty, wyżywienie itp.

Jeśli prowadzisz firmę i starasz się o kredyt dla firm, sprawdzone zostaną wydatki z tytułu rozliczeń z dostawcami i odbiorcami. Bank sprawdzi również Twoje inne zobowiązania kredytowe i czas, jaki pozostał do ich spłaty. Informacje te uzyska w Biurze Informacji Kredytowej.

Kredyty bankowe - zdolność kredytowa Kredyty i zdolność kredytowa - jak zwiększyć zdolność kredytową

Przeznaczenie kredytów bankowych:

  • Kredyt hipoteczny - na zakup mieszkania lub domu, kupno działki, wybudowanie domu. Może być udzielony nawet na 50 lat. Jest najniżej oprocentowany ze wszystkich kredytów, gdyż bank zabezpiecza się na hipotece kredytowanej nieruchomości. Jeśli kredytobiorca przestanie spłacać kredyt, bank może zająć tę nieruchomość.
  • Kredyt konsolidacyjny - to koło ratunkowe dla osób, które mają zbyt wiele zobowiązań kredytowych i problemy z terminową spłatą rat. Konsolidacja to połączenie wszystkich posiadanych przez kredytobiorcę zobowiązań z jeden kredyt z niższą ratą. Zabezpieczony jest najczęściej hipoteką na wskazanej przez kredytobiorcę nieruchomości.
  • Pożyczka hipoteczna - sposób na duże pieniądze na dowolny cel. Zabezpieczeniem pożyczki jest hipoteka na nieruchomości. Pożyczone pieniądze możesz wydać na co chcesz, jednak jeśli ich nie spłacisz, bank zajmie zastawioną nieruchomość.
  • Kredyt gotówkowy - szybki sposób na zdobycie pieniędzy na dowolny cel. Przy dużej zdolności kredytowej można otrzymać kilkanaście lub nawet kilkaset tysięcy złotych.
  • Kredyt samochodowy - na zakup nowego lub używanego auta. Bank zabezpiecza się poprzez wpisanie na listę właścicieli pojazdu. Kredyt dostaniesz na maksymalnie osiem lat. Jest on dużo wyżej oprocentowany niż kredyt hipoteczny.
  • Kredyt odnawialny - limit kredytowy w koncie osobistym. Dobre źródło dodatkowych pieniędzy w razie niespodziewanych wydatków. Wyżej oprocentowany niż kredyt gotówkowy. Aby otrzymać kredyt odnawialny, musisz mieć konto bankowe.
  • Kredyty dla firm - sposób na sfinansowanie ważnych inwestycji lub bieżących potrzeb firmy. Pozyskane środki możesz wykorzystać na rozwój firmy, zakup maszyn i urządzeń, inwestycje w nową siedzibę firmy czy na bieżące płatności.

Jakie informacje i dokumenty do wniosku kredytowego?

Im więcej pieniędzy chcesz od banku pożyczyć, tym więcej informacji będziesz musiał przedstawić i je udokumentować. Są, co prawda, szybkie pożyczki "na dowód", jednak dotyczą one niewielkich kwot do kilku tysięcy złotych. Co więcej, są to produkty bardzo drogie - odsetki od takich pożyczek dochodzą nawet do 25 procent.

Nieco tańszy niż pożyczka "na dowód" jest kredyt przyznawany na zaświadczenie o dochodach. Jeśli pracujesz, wystarczy przynieść druk od pracodawcy. Jeśli jesteś emerytem lub rencistą, wystarczy ostatni odcinek przekazu pocztowego.

Jeśli posiadamy konto kredytowe w konkretnym banku, zwykle właśnie do niego udajemy się po kredyt. To dobry pomysł, bo banki dla swoich stałych klientów mają bardzo atrakcyjne oferty kredytowe. Warto jednak rozejrzeć się też po konkurencyjnych bankach - może się okazać, że tam, nie będąc stałym klientem, otrzymamy tańszy kredyt gotówkowy na lepszych warunkach.

Wymagane sporo dokumentów

Nieco inaczej ma się sprawa w przypadku kredytów hipotecznych - tu w grę wchodzą setki tysięcy i umowa na kilkanaście czy kilkadziesiąt lat. Bank musi mieć absolutną pewność, że klient będzie w stanie regularnie spłacać zaciągnięte zobowiązanie. Jeśli ubiegasz się o kredyt hipoteczny, będziesz musiał przedstawić swoje zeznanie podatkowe z ostatnich lat, poświadczone przez urząd skarbowy.

W przypadku kredytów na zakup domu czy samochodu banki zwykle wymagają wyceny nieruchomości / samochodu, wstępnej umowy kupna / sprzedaży, odpisu księgi wieczystej (jeśli księga istnieje), zaświadczenia z miejsca pracy o uzyskiwanych dochodach. Potrzebna może być nawet kopia ubezpieczenia na życie, jeśli bank takowej wymaga. Wymogi dokumentacyjne są różne w różnych bankach i warto przeanalizować, które warunki są dla nas najbardziej korzystne.

Załatwienie wszystkich wymaganych dokumentów może potrwać od kilku dni do kilku tygodni, warto zapytać o to analizując oferty różnych banków, aby być przygotowanym. Zwykle szczegółową listę wymaganych dokumentów można otrzymać od pracownika banku, z którym przeprowadzimy wstępną rozmowę na temat kredytu. Dzięki tej rozmowie już na wstępie pracownik banku określi nasze szanse na uzyskanie kredytu (oszacuje naszą zdolność kredytową i kwotę kredytu, jaką moglibyśmy uzyskać).

Osoby prowadzące działalność gospodarczą, praktycznie w przypadku wniosku o przyznanie jakiegokolwiek kredytu zostaną poproszone o oświadczenie z ZUS o nie zaleganiu ze składkami i z urzędu skarbowego o nie zaleganiu z podatkami - także wyrobienie tych dokumentów trwa około dwóch tygodni, przy czym ZUS wydaje je bezpłatnie, a urzędy skarbowe naliczają drobne opłaty (w granicach kilkudziesięciu złotych).

Składanie wniosków

Wniosek o kredyt nie jest dokumentem wiążącym obie strony. To początek procedury weryfikacyjnej, od której powinniśmy zacząć kontakt z bankiem jeśli chcemy otrzymać kredyt w banku.

Jeśli potrzebujesz dowolnego kredytu, czy to ma być kredyt mieszkaniowy, czy kredyt gotówkowy, samochodowy, dla firm możesz złożyć wniosek bez wychodzenia z domu. Składanie wniosków przez internet oferuje większość banków, a ich rozpatrywanie trwa od kilku dni do nawet kilkunastu minut. W przypadku kredytów na duże kwoty, szczególnie dla kredytów mieszkaniowych wymagane jest dostarczenie pliku przeróżnych dokumentów, dlatego mimo że przez internet z pomocą naszego serwisu będzie szybciej nie obędzie się bez wizyty w oddziale banku.

Gdy wniosek kredytowy rozpatrzony jest pozytywnie, bank przedstawi nam umowę kredytową i na jej podstawie wypłaci kredyt. Zwykle banki nie wypłacają kredytu w gotówce, lecz na podane przez kredytobiorcę konto osobiste. Jeśli kredyt bierze osoba będąca w związku małżeńskim, zwykle umowa o kredyt musi być podpisana przez współmałżonka. Umowę kredytową musisz podpisać osobiście w oddziale banku lub w dowolnie wybranym przez siebie miejscu, zwykle miejscu zamieszkania.

Kredyt przez pośrednika Zestawienie i porównanie kredytów bankowych ››

Kredyt w banku Forum finansowe - Kredyty bankowe ››

Narzędzia online pomocne przy wyborze kredytu w banku:

Podsumowując teraz każdy zainteresowany powinien już wiedzieć od czego zacząć realizacje kredytu bankowego oraz co powinien zawierać wniosek o przyznanie kredytu. Na wstępie przekazaliśmy niezwykle ważne informacje, o których po prostu trzeba wiedzieć, bo inaczej nie mielibyśmy o czym rozmawiać z pracownikiem banku. Oczywiście otrzymanie kredytu nie jest takie proste i są kolejne etapy jego realizacji, ale najpierw musimy złożyć wniosek. Aby skorzystać z oferty należy przejść dalej do wybranej strony kredytu, czy to kredytu mieszkaniowego, gotówkowego, konsolidacyjnego, samochodowego, czy dla firmy. Można przy tym psłużyć się wymienionymi wyżej narzędziami finansowymi, zestawieniami i porównaniami kredytów bankowych. Po złożeniu wniosku instytucje finansowe - jeśli korzystamy z asysty instytucji pośrednictwa finansowego i dalej banki analizują naszą sytuację finansową, rozpatrują wniosek, jeśli dobrze się przygotowaliśmy - pozytywnie. Potem następuje podpisanie umowy, a na końcu oczywiście jej realizacja. W ten sposób banki i ich niezwykle bogate oferty kredytowe przychodzą nam z pomocą, a wszystko po to, by nas uszczęśliwić.

KREDYTY - ANKIETA

Ranking kredytów
Sondaże kredytobiorców, wybierz i głosuj na najlepszy kredyt w banku.

Najczęściej polecane w głosowaniu.

DORADCY FINANSOWI

  • Open Finance
  • Expander
  • DK Notus

POMOC ONLINE

Szybka pomoc on-line

KREDYT ONLINE


Copyright © 2009-2017 Numer Jeden Finanse
RSS | Newsletter | Linki | Mapa | Kontakt