Numer Jeden - Serwis Finansowy
Numer Jeden Finanse

ABC finansowania nieruchomości

Finansowanie nieruchomości - źródło uzyskiwania dochodów: umowy zlecenia i umowy o dzieło.

Szukasz dobrego kredytu hipotecznego na 100% nieruchomości? Sprawdź!

Najpopularniejszymi źródłami uzyskiwanych przez kredytobiorców dochodów są umowa o pracę oraz działalność gospodarcza. Chętnie akceptowane przez banki są także umowy cywilnoprawne, takie jak umowy zlecenia i umowy o dzieło. Mimo, że praktycznie każdy bank bierze pod uwagę takie źródła dochodów, to jednak wymogi proceduralne bardzo się różnią w każdym z banków.

Pierwszym z czynników różnicującym oferty jest okres, od jakiego uzyskiwane są dochody na podstawie takich umów. Standardem w większości banków jest minimum 12 miesięcy, chociaż niektóre akceptują krótszy okres.

Część banków podchodzi do tych źródeł dochodów zdecydowanie bardziej restrykcyjnie wymagając co najmniej 18 lub nawet 24 miesięcy uzyskiwania takich dochodów.

Krótszy okres może zostać zaakceptowany w sytuacji gdy umowy o dzieło / zlecenia są dodatkowym, obok umowy o pracę, źródłem dochodu. Długi okres jest wymagany przede wszystkim w celu oceny stabilności dochodów.

Z charakteru takich umów wynika, że nie muszą one być podpisywane z jednym zleceniodawcą. Jak najbardziej dopuszczalne jest aby każda z umów była zawierana z innym podmiotem, jednak przy takich rozbieżnościach konieczny jest jednorodny charakter wykonywanego działa czy zlecenia. DK Notus - Kredyt hipoteczny na 100% nieruchomości, ponad 25 banków w jednym miejscu. Oprócz okresu uzyskiwania dochodów, ważnym elementem jest także sposób liczenia takich dochodów do zdolności kredytowej. Część banków do analizy bierze dochód brutto wyliczony zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami podatkowymi, uwzględniając nawet 50% koszty uzyskania przychodu, co w znaczący sposób obniża dochody i co za tym idzie zdolność kredytową. Część banków dopuszcza możliwość aby klient sam zadeklarował wysokość realnie ponoszonych kosztów. Taka deklaracja jest oczywiście weryfikowana i raczej nie zostanie zaakceptowana informacja o kosztach na poziomie 0% jeśli z treści samej umowy o dzieło wynika, że koszty materiałów ponosi osoba realizująca dane dzieło. Jednak taka forma jest szczególnie pomocna dla tych osób, które realizują umowy przy wykorzystaniu materiałów dostarczonych przez zleceniodawcę, a ze względów podatkowych ich koszty są obliczane jako 50% przychodu. W zależności od sposobu liczenia kosztów różnice w dochodzie mogą być niemal dwukrotne.

Umowy o dzieło czy umowy zlecenia są źródłem akceptowanym przez bank, jednak przy tym samym poziomie dochodów wyliczenia dotyczące zdolność kredytowej mogą bardzo się różnić w zależności od banku. Zatem jeśli maksymalna kwota kredytu obliczona w jednym banku nie jest satysfakcjonująca, nie oznacza to że w innym banku nie uzyskamy wyższego kredytu. Z uwagi na różne podejście do kosztów uzyskania przychodu i obliczania dochodu netto, różnice między bankami mogą być znaczące.

Dom Kredytowy Notus przygotował promocję pod hasłem "Bezpieczne M".

Każdy nowy klient, który zdecyduje się na skorzystanie z doradztwa firmy przy wyborze kredytu hipotecznego, otrzyma kupon o wartości do 760 złotych na ubezpieczenie nowo zakupionej nieruchomości (w AVIVA).

Promocja trwa od 4 kwietnia do 4 października 2011 roku. Skierowana jest do wszystkich klientów, którzy wypełnią internetowy formularz kontaktowy i umówią się na spotkanie z doradcą. Każda osoba, która skorzysta z pomocy doradcy w dopasowaniu odpowiedniego kredytu finansującego zakup nieruchomości, otrzyma dodatkową wartość w postaci ubezpieczenia mieszkania lub domu na rok od momentu nabycia danej nieruchomości.

W ramach promocji „Bezpieczne M” będzie można ubezpieczyć mieszkanie lub dom z pomieszczeniami przynależnymi i budynkami gospodarczymi, a także domy w trakcie budowy, przebudowy lub remontu. Oferowane ubezpieczenie obejmuje także zabezpieczenie elementów stałych, m.in. powłok malarskich, tynków, wykładzin, podłóg, stolarki drzwiowej czy zabezpieczeń drzwi i okien, a także stałe wyposażenie zabudowy domu (kuchnie, łazienki, itp.).

Więcej szczegółów: Regulamin akcji promocyjnej Bezpieczne M 2011

Michał Krajkowski, doradca finansowy Domu Kredytowego NOTUS

Chmurka tagów « powrót | drukuj
umów kosztów okres dobry kredyt koszty poziomie bezpieczne jednym każda umowy banku przychodu otrzyma domu banki online nieruchomości dzieło dochodów zlecenia innym część notus emerytura różnice dochody banków mogą takich kredytu uzyskiwania
Komentarze
Napisz komentarz
Nie dodano jeszcze komentarzy. Dodaj nowy komentarz.
Imię / imię i nazwisko E-mail
Komentarz

Aby zapobiec spam-botom, proszę spojrzeć na wygenerowany kod i wpisać go w pole tekstowe. Jeżeli kod będzie się zgadzał, wiadomość zostanie wysłana.

© ArtiTok v 1.1

Nie możesz odczytać? Odśwież!

»
Copyright © 2009-2017 Numer Jeden Finanse
RSS | Newsletter | Linki | Mapa | Kontakt